Сьогодні цей важливий для України, для українців день, напевне,  не буде відзначатися: нелюди прагнуть знищити і нашу землю, і наш народ. Тому стоїмо з одним: треба вижити, треба знищити ворога, треба перемогти.

19 жовтня – Всеукраїнський День відповідальності людини. Проголошено його в 2021 році Верховною Радою України з метою вшанування великого українця, автора Декларації відповідальності людини (2014 р.) Богдана Гаврилишина, який стверджував, що усвідомлення та прийняття кожним членом суспільства індивідуальної відповідальності є необхідною передумовою існування самого суспільства.

Україна стала першою країною в світі, що прийняла День відповідальності людини як загальнодержавне свято. Фонд родини Богдана Гаврилишина започаткував щорічну премію відповідальності, щоб відзначати активні дії людей, бізнесів, організацій задля позитивного розвитку України. «Світ не є здоровий, і, щоб змінити ситуацію, слід брати на себе відповідальність на всіх рівнях».

Ось коротка версія Декларації відповідальності людини: «Говори правду; підтримуй здоров’я; вчися, розвивай таланти; поважай інших; будь вільною людиною; прагни до гармонії; не обмежуй прав інших; вирішуй якнайбільше проблем; обов’язки до сім’ї; обов’язки батьків до дітей; обов’язки до суспільства; обов’язки до довкілля; обов’язки до країни; обов’язки до світу; обов’язки до майбутніх поколінь».

Сьогодні, певне, кожен українець і найбільше – героїчні воїни ЗСУ чи не найповніше реалізують надважливі складові Декларації відповідальності людини – перед країною, перед світом, перед майбутніми поколіннями. Тисячі українців, відчуваючи відповідальність, жертвуючи собою, захищають право людини на життя – громадян України, теперішніх і майбутніх громадян світу. Сьогодні кожен із колегіантської родини має, як ніколи раніше, відчувати власну відповідальність за надання та за здобуття знань, як і  відповідальність  кожного за внесок у майбутню перемогу над ворожими ордами. А після перемоги велика родина Січового, як завжди,   свідомо й відповідально поставиться до виконання всіх 15 складових Декларації відповідальності людини, залишеної усім нам, як заповіт, мудрим українцем, справжнім громадянином світу Богданом Гаврилишиним. Бо Декларація проголошує і утверджує майбутнє – людини, нації, країни, світу.

Разом – перемагаймо зло! Разом – до майбутнього, з вірою в добро!