З 07 по 25 червня 2021 року на базі Малобілозерської естетичної школи-інтернату  «Дивосвіт» під гаслом «Україна – серце Європи» проходить ХІV Міжнародний мистецький пленер «Дивосвіт-2021».

Міжнародний пленер «Дивосвіт» — масштабний мистецький проєкт у галузі керамічного мистецтва, який проводиться за ініціативи Малобілозерської естетичної спеціалізованої школи-інтернату «Дивосвіт» – Асоційованої школи ЮНЕСКО, дев’ятиразового золотого, двічі бронзового призера міжнародних виставок «Сучасні навчальні заклади», «Інноватика в освіті України», володаря звання «Лідер сучасної освіти» та «Флагман сучасної освіти», лауреата Всеукраїнського конкурсу «100 кращих шкіл України». Керівник закладу – кандидат педагогічних наук, Заслужений працівник освіти України – Яніна Овсієнко.

Традиція дивосвітівських пленерів — це не тільки можливість практичної роботи на «вільному повітрі», а потужний мистецький рух, який спонукає до набуття багатого творчого досвіду молодими митцями, учнями естетичної школи у їх духовному єднанні з досвідченими діячами образотворчого мистецтва різних країн.

Пленер проводиться з метою сприяння національно-культурному відродженню України, активізації виховної роботи, духовному та естетичному розвитку молодого покоління, збагаченню культурних надбань і традицій через художню творчість, розвитку і реалізації творчих здібностей молоді, популяризації традицій світового і вітчизняного керамічного мистецтва.

Цьогоріч учасниками мистецького форуму стануть 23 митці – представники різних регіонів України (м. Львів, Київ, Запоріжжя, Дніпро, Полтава, Харків, Ужгород). До когорти українських митців долучаються керамісти та художники з Словаччини, Польщі та Франції (робота в оф- та онлайн режимі). Куратором Пленеру та його ідейним натхненником є художник-монументаліст, скульптор, член Національної спілки художників України – Олександр Жолудь,.

У програмі Пленеру: організація творчого процесу, проведення майстер-класів, мистецьких акцій, творчих майстерень під керівництвом митців, обмін досвідом роботи, а також культурно-пізнавальні заходи, в рамках яких – знайомство з історико-архітектурними пам’ятками Таврійського краю, відпочинок на узбережжі Азовського моря.

24 червня 2021 року – звітна виставка робіт учасників та урочиста церемонія закриття ХІV  Міжнародного мистецького пленеру «Дивосвіт-2021».

За підсумками Пленеру буде видано каталог із зразками творчих досягнень учасників. Нові скульптурні композиції, керамічні полотна прикрасять інтер’єр та екстер’єр закладу освіти.