Національний банк інформує, що цього року досягнуто домовленості щодо участі учнів з України в найбільшому змаганні Європи з фінансової грамотності серед підлітків віком 13−15 років European Money Quiz, яке щорічно проходить у межах заходів, присвячених Всесвітньому тижню грошей (англ. Global Money Week 2024). Щороку в ньому беруть участь діти з-понад 30 країн світу. Національний банк є офіційним координатором European Money Quiz в Україні.

Цього року змагання відбуватимуться між командами у складі двох учнів віком 13–15 років у три етапи:

  • шкільний відбір: 12–16 лютого 2024 року в офлайн- чи онлайн-форматі (залежно від формату роботи школи). Одна команда-переможниця шкільного відбору представлятиме школу на обласному рівні;
  • обласний відбір: 4–8 березня 2024 року в дистанційному форматі за допомогою Kahoot. Одна команда-переможниця обласних змагань представлятиме свій регіон у національному фіналі;
  • національний фінал: 18–22 березня 2024 року в дистанційному форматі за допомогою Kahoot під час Global Money Week 2024.

Переможці, які посядуть перше, друге та третє місця в національному фіналі отримають сертифікати на купівлю книжок та ігор з фінансової грамотності для шкільної бібліотеки. Всі учасники отримають електронні сертифікати учасника національного відбору European Money Quiz 2024.

Команда, яка посяде перше місце під час національного фіналу, представлятиме Україну на змаганнях у Брюсселі (18–19 квітня 2024 року). Переможці отримають грошові призи та титул переможців Європи. Грошові призи можна буде використати на навчальні потреби класу / закладу освіти. Команда з України буде забезпечена перекладом конкурсних запитань на українську мову.

Для участі у змаганні потрібно попередньо зареєструвати свій заклад освіти до 9 лютого 2024 року (включно). Зробити це може директор / завуч / вчитель, інший педагог. Кількість команд необмежена.

Форма для реєстрації закладу освіти: https://forms.gle/UZivY8dKjHPfib4y8.

Від однієї школи треба заповнити одну заявку та зазначити контактні дані вчителя-організатора, відповідального за проведення змагань.

Присутність вчителя разом з учнями під час проведення змагань на кожному рівні відбору є необхідною вимогою допуску команд до змагань.

Дізнатися більше про змагання та знайти посилання на вікторини в Kahoot, які допоможуть потренуватися відповідати на конкурсні запитання, можна в

Інструкції для вчителів за посиланням: https://cutt.ly/awKP214k на вебсайті Центру фінансових знань Талан: https://talan.bank.gov.ua/.

У разі виникнення додаткових запитань освітні заклади можуть звертатися за електронною адресою: talan@bank.gov.ua, в темі листа просимо зазначити “European Money Quiz”.