На виконання Плану всеукраїнських і міжнародних організаційно-масових заходів з дітьми та учнівською молоддю на 2023 рік, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 28.11.2022 року № 1063, 24-26 листопада 2023 року, у м. Кропивницький в режимі онлайн відбудеться ХVІ Всеукраїнська історико-краєзнавча конференція учнівської та студентської молоді «Південно-Східна Україна: зі стародавності у ХХІ століття» (далі – конференція).

Організаторами заходу є Український державний центр національно- патріотичного виховання, краєзнавства і туризму учнівської молоді (далі – УДЦНПВКТУМ), Донецький обласний центр туризму та краєзнавства учнівської молоді за підтримки Департаменту освіти і науки Донецької обласної військової адміністрації.

До участі у конференції запрошуються делегації закладів освіти областей України та м. Києва (за викликом організаторів). До делегації входять учні, вихованці та студенти віком до 21 року.

Програмою конференції передбачається робота секцій за такими напрямами: «Південно-Східна Україна в контексті української та європейської історії»; «Україна туристсько-краєзнавча засобами STEM-технологій»; «Історія та археологія Південно-Східної України з найдавніших часів до початку ХХ ст.»; «Історія Південно-Східної України у ХХ-ХХІ ст.»; «Війна в Україні 2014-2023 років очима молоді»; «Культурно-освітні процеси в регіонах»; «Етнографічні регіональні студії»;

«Екотуристичний та природно-рекреаційний потенціал регіонів України. Проблеми регіональних ландшафтів».

Контактні особи: у м. Кропивницький (066) 697-88-50 – Інга Ширяєвська, у м. Києві (044) 238-06-67 – Наталія Майдебура.