З 2021 року ДНЗ «Запорізьке ВПУ» бере участь  у проєкті «Професійне навчання з питань енергоефективності в Україні», програми «Просування енергоефективності та імплементація Директиви ЄС про енергоефективність в Україні», що реалізується Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH, за сприяння Міністерства освіти і науки України.

В рамках підписаного меморандуму, відбувся процес імплементації додаткових компетентностей, часткових професійних кваліфікацій у сфері енергоефективного будівництва у підготовку кваліфікованих робітників будівельних професій. З метою охоплення більшої кількості здобувачів освіти, розповсюдження короткотермінових програм на осіб з числа дорослого населення (у тому числі внутрішньо-переміщених осіб), у 2022 році були розроблені та затверджені Освітні програми для навчання за короткотерміновими програмами для надання часткових професійних кваліфікацій «Монтажник віконних та дверних конструкцій», «Передові системи термомодернізації будівель і споруд».

Завдяки участі училища в програмі, чотири викладачі та три майстри виробничого навчання професій будівельного напряму пройшли підвищення кваліфікації для ефективного забезпечення реалізації проекту, отримали відповідні сертифікати.

Якщо у 2021/2022 навчальному році успішно завершили навчання за програмою «Передові системи термомодернізації будівель і споруд» 12 здобувачів освіти професії «Маляр. Штукатур.  Лицювальник-плиточник», то у 2022/2023 навчальному році відбувається вже системна цільова підготовка як учнів будівельних професій, так і слухачів з числа дорослого населення. Очікується, що успішно зможуть завершити навчання 32 особи за напрямком «Монтажник віконних та дверних конструкцій», та 28 осіб за курсом «Передові системи термомодернізації будівель і споруд».

З метою забезпечення дистанційної співпраці в умовах дії воєнного стану, проєктом було надано 6 ноутбуків з ліцензійним програмним забезпеченням.

Для закладів професійної освіти України, учасників проекту «Професійне навчання з питань енергоефективності в Україні», восени 2022 року було надано унікальну можливість взяти участь у новому проекті: «Енергоефективний освітній заклад. Термомодернізація закладів ПТО в рамках розроблених курсів з енергоефективності», який реалізується Благодійним фондом Людина / Charity fund Human у співпраці з Міністерством освіти і науки України та GIZ.

У грудні 2022 року ДНЗ “Запорізьке ВПУ” потрапив у п’ятірку закладів професійної освіти, переможців конкурсного відбору для участі у проекті.

Серед фіналістів:

  • Дніпровський регіональний центр професійно-технічної освіти
  • Запорізьке вище професійне училище
  • Люботинський професійний ліцей залізничного транспорту
  • Регіональний центр професійної освіти будівельних технологій Харківської області
  • Сумське вище професійне училище будівництва і дизайну

В рамках проєкту «Енергоефективний освітній заклад. Термомодернізація закладів ПТО в рамках розроблених курсів з енергоефективності» з 16 до 23 січня 2023 року відбулася серія вебінарів за участі провідних фахівців компаній REHAU, VEKA, Хенкель Баутехнік (Україна), інших виробників продукції для забезпечення енергоефективного будівництва. Щодня до навчання долучалися від 20 до 40 зацікавлених учнів та педагогів, учасників проекту.

В рамках проєкту планується отримати матеріальну допомогу для здійснення навчання за напрямом «Сучасні системи термомодернізації будівель і споруд», «Монтаж віконних та дверних конструкцій», що дозволить: здійснити заміну віконних конструкцій на фасаді навчального корпусу училища, зруйнованих вибуховою хвилею на енергоефективні віконні конструкції; – розпочати процес утеплення фасаду; – обладнати навчальний кабінет та виробничу майстерню новими меблями.

Заплановано досягти мети проєкту власними силами учнів, слухачів, майстрів в/н, залучених до опанування частковими професійними кваліфікаціями.

І ось, 23 березня 2023, училище отримало енергоефективні віконні конструкції та конструкції вітрин!!!

Символічним є той факт, що у 2023 році державний навчальний заклад «Запорізьке вище професійне училище» відзначає 75 річницю заснування. Можливість замінити зруйновані вибуховою хвилею вітрину, вікна на фасаді навчального корпусу на сучасні енергоефективні конструкції, є безцінним подарунком, яким ми завдячуємо Благодійному фонду Людина / Charity fund Human, Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH, Міністерству освіти і науки України, усім причетним до реалізації проекту!

Ми і надалі буде забезпечувати здобувачам освіти, які беруть участь у програмі: якісний навчальний контент, що базується на передових будівельних технологіях в галузі будівництва; можливість опановувати практичні навички під час виконання реальних робіт із заміни вікон, утеплення будівель; спроможність реалізовувати отриманні часткові кваліфікації в сфері енергоефективного будівництва для розбудови нашої країни, Запорізького краю після такої бажаної перемоги!

 

photo1680000091photo1680000091 (1)photo1680000091 (2)