19 грудня 2019 року у м. Києві відбулося нагородження переможців Всеукраїнського конкурсу «Кращі практики управління персоналом», організатором якого є Національне агентство України з питань державної служби. У конкурсі взяли участь працівники структурних підрозділів з питань персоналу та спеціалісти з питань персоналу державних органів з метою впровадження в державних органах кращих практик, досвіду у сфері управління персоналом на державній службі, популяризації сучасних інструментів та технологій з управління персоналом, підвищення престижу діяльності служб управління персоналом державних органів.

Переможцем конкурсу (ІІ місце) у номінації «Краща практика управління талантами у державному органі» на ІІ рівні (служби управління персоналом органів державної влади, юрисдикція яких поширюється на територію однієї або кількох областей, м. Києва або м. Севастополя) став відділ кадрової роботи та координації діяльності навчальних закладів управління координації діяльності навчальних закладів та аналітичної, планово-економічної, кадрової роботи Департаменту освіти і науки облдержадміністрації з практикою «#talentedpeople як запорука успіху Департаменту освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації».

Інноваційність кращої практики, запропонованої Департаментом освіти і науки облдержадміністрації, полягає у запровадженні управлінських нововведень, які забезпечують використання здібностей та можливостей кожного працівника для забезпечення високої результативності діяльності Департаменту. Сьогодні успіх будь-якого державного органу залежить не лише від його керівника, фінансових можливостей організації, а й від формування талановитої команди працівників, бо ступінь успішності організації залежить в першу чергу від людей, які в ньому працюють. В умовах реформування країни обсяги роботи державних службовців постійно збільшуються, вимоги до них змінюються, зростає конкуренція між державними органами за кращих працівників. І виграють ті організації, які здатні побачити  талант в кожному працівникові, розкрити ці таланти,  зацікавити, допомогти розвитку та утриманню енергійних та здібних співробітників, кращих із кращих для роботи в державному органі.

Відкриваючи таланти службовців, в першу чергу звертаємо увагу на тих працівників, хто шукає додаткові шляхи реалізації своїх амбіцій і потенціалу. Завдання підрозділу управління персоналом – надати цим людям всі умови для розкриття та використання своїх талантів. Процес розвитку талантів відбувається переважно на робочому місці, під час виконання будь-якого завдання. Кожен працівник хоче досягти перспективного росту, самореалізуватися та самоутверджуватися, відчувати самоповагу. Не чекаючи кадрових призначень, потенціал службовців починаємо використовувати максимально інтенсивно (крім виконання безпосередніх посадових обов’язків): у пріоритетному порядку вони займаються стратегічними проєктами, їм доручається наставництво і передача кращого досвіду. Ці працівники стають «агентами змін», на яких керівництво Департаменту в першу чергу спирається при впровадженні інновацій або реформуванні галузі освіти. Головне заохочення для талановитих
працівників – це участь у перспективних проєктах, які «кидають виклик» їх можливостям; пріоритет у кар’єрному зростанні; великі можливості для розвитку.

Життя вимагає від нас розширення рамок і звичних уявлень про виконання роботи. Працівники, які прагнуть розвиватися, вирізняються високим рівнем працездатності, сильними компетенціями, прагненням до нового, тому з метою розвитку  персоналу використовуємо сучасні технології та інноваційні тенденції: проведення тематичного навчання (тренінги, ділові ігри, семінари-практикуми) для державних службовців Департаменту щодо: вирішення конфліктних ситуацій; володіння ефективними стилями комунікацій; мотивації саморозвитку, особистісного зростання; корекції самооцінки, емоційної стійкості та психофізичної гармонії; застосування інноваційних технологій у процесі діяльності Департаменту (опанування створення скрайбінгу; написання проєктів з метою залучення грантів на розвиток закладів освіти області; хмарних сервісів в умовах персонального аккаунта; визначення фейку серед інтернет-ресурсів (медіаграмотність державного службовця тощо).

FB_IMG_1576847916792b2df3729-f987-47c3-a845-fe2155e70e86picture-5 (2)picture-2 (1)picture-4 (2)foto-1 (4)picture-3 (2)