Технології значною мірою впливають на формування нашого світу, через п’ять-десять років сьогоднішні учні будуть обирати професії, частини яких наразі навіть не існує. Оволодіння більшістю з них буде вимагати від майбутніх студентів навичок критичного мислення, комплексного вирішення проблем, креативності, розуміння технічних процесів та способів застосування науково-технічних знань в реальному житті.

Тому в Січовому колегіумі в перші березневі дні успішно пройшов «Науково-інженерний тиждень», в основі якого є концепція STEM-освіти візуалізація наукових явищ, практичне вирішення проблем та виконання завдань, побудованих на перетині науки, техніки, інженерії, математики, мистецтва та гуманітарних предметів.

На уроках математики діти змагались в побудові вежі Шухова із зубочисток, створювали pop-up фігури, орігамі, пластикові 3D моделі, танграми, навчились відкладати кути без транспортира та спробували себе у ролі роботів-маніпуляторів при побудові найвищої башти із паперових стаканчиків. Під час уроків фізики учні працювали із датчиками сили, захистили проєкт «Лазерний світ» та розглянули інженерні винаходи давнини.

На уроках технологій та інформатики: розгорнули проєкт “Автополив кімнатних рослин на Arduino”, почали опановувати професійну відеозйомку та монтаж в шкільній медіа, програмували роботів Codey Rocky та розробляли сайти й науково-популярні ролики про винаходи, які змінюють світ.

Під час уроків музики дізнались як музика лікує, а на уроках англійської мови вивчили розділ з біології – як працює орган слуха.

А на уроках природознавства учні побудували «Марсохід» та створили  фільтр для води.

І хоч ця зима була малосніжною, діти вирішили не залишитись без снігу і створили штучний сніг на уроках хімії.

Гуманітарії теж не залишились осторонь і на уроках української мови написали есе «Професії майбутнього», а на зарубіжній літературі організували туристичну фірму Discoveri travel «Назад у майбутнє» і побачили у майбутньому  такі цікавинки: автономний рюкзак для учнів, автомат з реконструкції одягу, кнопку бажань.

І навіть урок фінансової грамотності не пройшов без науки – учні розглянули розвиток винахідництва впродовж двох тисяч років.

А ще до нас завітала «Наукова лабораторія Антошки» та разом з учнями провели цікаві хімічні досліди.

І якщо б не карантин, то науковий тиждень у Січовому колегіумі перейшов би точно у науковий місяць, бо і діти,  і вчителі із задоволенням пробували себе у ролі інженерів та науковців!

12 (1)47915