Асоціацією керівників закладів освіти «Відроджені гімназії України» з 27 жовтня по 03 листопада 2018 року був організований освітянський тур «Система середньої освіти Фінляндії, Швеції і Данії», метою якого було вивчення педагогічного досвіду європейських країн, налагодження співпраці з закладами освіти Європи.

Педагогічні працівники з різних куточків України мали змогу побачити систему освіти скандинавських країн.

Від Запорізького краю у цьому заході взяли участь заступник директора департаменту-начальник управління Департаменту освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації Сороченко Олена; директори та заступники директорів, педагоги шкіл Запорізької області  Чорна Людмила, Бєлан Ірина (ЗОШ № 1 м. Молочанськ), Лукашенко Мирослава, Свириденко Ірина (Запорізька школа-інтернат «Січовий колегіум»), Кондрашова Тамара (Мелітопольський ліцей-інтернат), Драчова Олена, Драчов Віталій (Кушугумський НВК «Інтелект»).

Зустрічі в Міністерстві освіти Фінляндії, Посольстві України в Швеції, відвідування данської гімназії «Gribskov Gymnasium» і знайомство з українськими громадами та недільними школами дали можливість не лише ознайомитись з системою освіти в Західній Європі, але й розуміння того, що головне в освітньому процесі – розвиток особистих якостей учнів: вчити вчитися, комунікувати, знаходити нестандартні рішення різноманітних задач і проблем, вміння самостійно здобувати інформацію та критично її оцінювати.

Слід зазначити, що Департамент освіти і науки облдержадміністрації сприяє якнайшвидшому впровадженню освітньої реформи в Запорізькій області, і такий обмін досвідом між педагогами різних країн важко переоцінити.

Велика подяка за організацію освітянського туру президенту Асоціації керівників закладів освіти «Відроджені гімназії України» Ярославу Турянському.

IMG_1835IMG_1885IMG_1921IMG_1089IMG_1257IMG_1272IMG_1302IMG_1360IMG_1389IMG_1506IMG_1595IMG_1652IMG_1799IMG_1819