30 червня 2020 року перший заступник голови облдержадміністрації Іван Федоров взяв участь в онлайн-зустрічі (нараді) із залученням представників Регіональної ради професійної (професійно-технічної) освіти Запорізької області та експертів Програми  «EU4Skills: Кращі навички для сучасної України» за участю заступника Міністра освіти і науки України Петра Миколайовича Коржевського.

Учасники онлайн-зустрічі приділили увагу ключовим напрямам реформування професійно-технічної освіти в умовах децентралізації та відповідальності регіонів у визначенні економічних та освітніх пріоритетів, ролі Регіональної ради професійної (професійно-технічної) освіти Запорізької області.

Петро Коржевський окреслив основні напрями реформування професійно-технічної  освіти в умовах децентралізації та підкреслив  роль регіональних рад професійної (професійно-технічної) освіти у цьому процесі. Саме завдяки роботі регіональних рад буде сформовано та реалізовано регіональну політику у сфері професійної (професійно-технічної) освіти, – підкреслив заступник Міністра освіти і науки.

Іван Федоров зазначив, що в Запорізькій області Регіональна рада  об’єднує представників бізнесу, освітян та владу. Іншими повноваженнями Регіональної ради також є: сприяння співпраці між закладами професійної освіти та бізнесом; відслідковування потреб місцевих роботодавців; надання рекомендацій щодо розвитку державно-приватного партнерства; створення механізмів, які стимулюватимуть розвиток професійно-технічної освіти в регіоні. Від моменту, коли облдержадміністрації отримали більше повноважень в управлінні закладами професійної освіти, нам бракувало органу, який би врівноважував інтереси управлінців, керівників закладів та, власне, учнів і вступників. Крім того, для втілення реформи на місцях мають бути фахівці, які б відслідковували потреби ринку та лобіювали інтереси закладів. Саме такою ми бачимо основну місію Регіональної ради професійної освіти Запорізької області.  Професійно-технічна освіта є невід’ємною частиною економіки і стосується, фактично, всіх галузей економіки. Адже профтехосвіта готує кадри і повинна чітко реагувати на баланс попиту і пропозиції на ринку праці, – зазначив Іван Федоров.

Учасники засідання також обговорили питання щодо принципів формування складу ради та визначення шляхів підвищення ефективності діяльності Регіональної ради професійної (професійно-технічної) освіти при Запорізькій обласній державній адміністрації.