З метою популяризації української культури та налагодження співпраці делегація вчителів та учнів Малобілозерської школи-інтернату «Дивосвіт», очолювана директором школи Яніною Овсієнко  за запрошенням Українського культурно-освітнього Центру імені Івана Франка  здійснила міжнародну культурно-освітню поїздку до Австрії. Дивосвітівці завітали до Української Суботньої Школи у Відні, яка знаходиться у самісінькому центрі австрійської столиці, у  надзвичайно красивій історичній будівлі, – віденському “замку Гаррі Поттера”. Це справжній осередок українства у Відні, де  в патріотичному дусі виховують та навчають дітей українських емігрантів. Всюди у закладі звучить українська мова, а учні та вчителі одягнені у вишиванки.  Директор школи Аліна Головіна ознайомила з системою освіти українців у Австрії, провела цікаву та змістовну екскурсію школою та гостинно запросила відвідати уроки. Учні з  задоволенням поспілкувалися з однолітками та провели майстер-клас з виготовлення керамічних виробів для усіх бажаючих. Всі присутні отримали у дарунок створені власноруч керамічні сувеніри  на згадку про нашу зустріч.

Учні «Дивосвіту» здійснили екскурсію старовинним аристократичним  містом Віднем, який вразив своєю вишуканістю і розкішшю, своєю чарівністю і теплотою… Це надзвичайне місто: вузькі середньовічні вулички, широкі імперські площі…

Наступна зупинка нашої подорожі – Будапешт –  тисячолітнє місто королів і замків на берегах величного Дунаю!  Особливо вразив шикарний зовнішній вигляд будівлі угорського парламенту, неперевершені мости через річку Дунай, площа Героїв. А ще на набережній річки з сумом споглядали на пам’ятник, присвячений євреям, розстріляним у роки Другої Світової війни в Будапешті: 60 пар стоптаного взуття.

На жаль, подорож закінчилася, сповнені приємними незабутніми враженнями та позитивними емоціями, ми повернулися додому. Сподіваємося, що наша майбутня співпраця з новими друзями буде плідною та успішною.