15 квітня 2022 року в м. Запоріжжя вперше відбулася Всеукраїнська історико-краєзнавча конференція учнівської молоді «Військово-історичні події на теренах України: минуле і сучасність» в онлайн форматі на платформі додатку Google Meet.

В цей складний для нашої держави час тематика конференції виявилась надзвичайно актуальною. Адже 24 лютого 2022 року повномасштабним вторгненням російської армії розпочався черговий етап російсько-української війни, яка триває з 2014 року. Україна відстоює свою належність до європейської цивілізації і водночас – ті цінності, права і свободи, що лежать в її основі.

Організаторами конференції є Український державний центр національно-патріотичного виховання, краєзнавства і туризму учнівської молоді, комунальний заклад «Запорізький обласний центр туризму і краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді» Запорізької обласної ради за сприяння Департаменту освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації.

На участь у конференції оргкомітет отримав 161 заявку з 21 області України. На жаль, через воєнні дії в багатьох областях, окупаційні режими в регіонах, не всі змогли доєднатись до онлайн підключення. Окрім того, учасники змушені були відключатись з ефіру під час оголошення повітряної тривоги в своїх областях. Попри це, Конференція відбулась, не давши ворогу шансів завадити проведенню заходу.

Вітальними словами учасників Конференції зустрічали: начальник відділу позашкільної освіти та виховної роботи Директорату дошкільної, шкільної, позашкільної та інклюзивної освіти Міністерства освіти і науки України Середницька Алла Дмитрівна; виконувач обов’язків директора Українського державного центру національно-патріотичного виховання, краєзнавства і туризму учнівської молоді Лісота Андрій Андрійович; директор Департаменту освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації Бухаріна Людмила Михайлівна та директор комунального закладу «Запорізький обласний центр туризму і краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді» Запорізької обласної ради Романчук Олександр Павлович.

Робота Конференції проводилася у п’яти секціях: «Історія військової справи на території України: з найдавніших часів до новітнього часу», «Українська революція 1917-1921 рр. в персоналіях, подіях та наслідках», «Військово-історичні події в експозиціях музеїв», «Військова тематика в історико-культурних пам’ятках»  та «Природничо-краєзнавчі об’єкти України та їх зв’язок з історичними подіями».

До журі було запрошено науковців із Запорізького національного університету, Національного заповідника «Хортиця», Запорізького обласного краєзнавчого музею та відомих педагогів-краєзнавців.

Участь у Конференції надала можливість юним краєзнавцям поділитися результатами своєї кропіткої краєзнавчої роботи, задля якої вони знайомились з експозиціями музеїв, що висвітлюють військову тематику; вивчали наслідки та здобутки Української революції, особливості військового мистецтва та воєнних конфліктів, які відбувались на теренах України з найдавніших часів до сьогодення; популяризували історичні події, матеріалізовані в пам’ятках історії та культури; досліджували військово-історичні місця.

Висвітлення тем за цими напрямами в котрий раз доводить, як важливо пам’ятати ціну України та українського народу за незалежність і свободу. Особливо актуальним це розуміння є сьогодні, коли всі сили українського народу, за світової підтримки, націлені на збереження Волі, Свободи, Цілісності та Незалежності.

Дякуємо учасникам, керівникам і поважним науковцям за те, що не зважаючи на надзвичайно складну ситуацію в країні, ви знайшли можливість взяти учать у Конференції. Бажаємо йти по життю з доброю мрією, високими прагненнями, щирою надією, міцною вірою і великою любов’ю до Батьківщини.

Новый рисунок (7)Screenshot_2 (2)Screenshot_2Screenshot_4Screenshot_15Screenshot_16Screenshot_17Новый рисунок (1)