Рятувальники приділяють особливу увагу безпеці дітей в освітніх закладах. Особливо – у воєнний час.
15 лютого співробітники ДСНС спільно із керівництвом Департаментів освіти і науки Запорізької ОВА та міської ради завітали на відкриття Класу безпеки на базі однієї із гімназій обласного центру.
“Ми продовжуємо впроваджувати проєкт розпочатий у 2022 році щодо створення Класів безпеки. Він реалізується спільно із ДСНС України під егідою Міністерства освіти і науки. На сьогодні у Запоріжжі створено вже 4 таких осередки дитячої безпеки. Безпека молодого покоління завжди була і лишається актуальною. У найближчих планах ми хочемо відкрити Клас безпеки для дітей з особливими освітніми потребами на базі запорізької школи-інтернату” – зазначила директор Департаменту освіти і науки ЗОВА Людмила Бухаріна.
Клас безпеки – це стаціонарний навчальний простір для дітей та молоді, який дозволить детально та якісно розповісти здобувачам освіти про основні правила безпеки в побуті, школі і довкіллі. Такі осередки покликані популяризувати відповідальне ставлення до індивідуальної безпеки, сформувати культуру здорового способу життя у молодого покоління, навчити дітей вимогам пожежної, техногенної, мінної безпеки та інших аспектів цивільного захисту.
За інформацією Департаменту освіти і науки ЗОВА понад 150 000 здобувачів освіти Запорізької області навчаються дистанційно. Тому, за шкільні парти сьогодні сіли педагоги, аби взяти участь у тренінгах, які провели рятувальники, удосконалити свої знання та отримати нові навички, як правильно та фахово проводити систематичне навчання з учнями стосовно безпеки життєдіяльності. Фахівці ДСНС розповіли про аспекти мінної безпеки та дії у разі виявлення вибухонебезпечних і підозрілих предметів: як правильно артикулювати цю тему серед дітей, аби змістовно і доступно пояснити про небезпеку. Крім того, обговорили комплектування тривожної валізи для дорослих та дітей, як діяти у разі пошкодження ртутного термометра та інших інцидентів, які можуть виникнути за участі дітей у побуті. Співробітники ДСНС розповіли вчителям алгоритм евакуації з освітнього закладу у разі пожежі чи іншої надзвичайної ситуації; як користуватися первинними засобами пожежогасіння; які форми комунікації, відповідно до вікової групи дітей, обирати під час бесід про пожежну безпеку у побуті та під час навчального процесу. У свою чергу, один із вчителів гімназії, який займається волонтерською діяльністю, продемонстрував майстер-клас із надання першої долікарської допомоги.
Робота у напрямку запобігання надзвичайним подіям, учасниками яких можуть стати діти, триває. Фахівці ДСНС організовують і проводять онлайн-уроки для здобувачів загальної середньої освіти, й у взаємодії з освітянами, продовжують навчати дітей безпеці життєдіяльності. Запрошуємо педагогів запорізьких закладів освіти до співпраці у напрямку дистанційного навчання дітей. Разом ми робимо життя безпечним!