Всі ми прагнемо забезпечити своїм дітям щасливе дитинство. Щасливе – означає безтурботне, цікаве. радісне і головне безпечне. Тому. з самого раннього віку необхідно прищеплювати малюкам знання правил поведінки у  разі  виникнення екстремальних ситуацій.

Саме з такою метою з 16 по 23 травня в дошкільних групах проводився Тиждень безпеки дитини.

У рамках цього Тижня особливу увагу вихователі звертали на формування у дітей навичок правильного поводження  на вулиці, у міському транспорті, при спілкуванні з незнайомими людьми, небезпечними тваринами та отруєними рослинами.

Розширити свої знання діти змогли завдяки участі в іграх, змаганнях, конкурсах. Дошкільнятам у цікавій формі розповіли, яких правил необхідно дотримуватись, як діяти, куди звертатись за допомогою в разі виникнення надзвичайної ситуації. Діти стали учасниками різноманітних заходів, а саме:

  • молодші групи: Дидактичні  ігри  «Збери пожежну машину», «Так чи ні», «Оціни вчинок»; бесіди «Маленький сірничок», «Моя безпека»;       аплікація «Добрий вогонь», перегляд мультфільму «Колобок» (сучасне видання), про особисту безпеку.
  • середня група: малювання крейдою на асфальті «Вогнище», пішохідний перехід до пожежного щитка, дидактична гра «Як викликати пожежника», малювання «Небезпечні предмети», «Дитина сама вдома».
  • старші групи : моделювання ситуацій «Заллємо вогонь водою», пальчиковий театр «У лісі сталася пожежа», творче завдання «Підкажемо казковим героям» драматизація казки «Вовк та семеро козенят» та багато інших.

В останній день тижня діти старшої групи підготували і показали для малюків повчальну казочку про неслухняного Їжачка. Казка висвітлює поведінку Їжачка у різних небезпечних ситуаціях і застерігає дітей від необдуманих вчинків. малюки читали вірші, розгадували загадки.

Формування у дитини дошкільного віку свідомої поведінки в довкіллі базується на позитивних прикладах у поведінці дорослих. тому особливу увагу педагоги приділили роботі з батьками. Серед основних форм співпраці з батьками з питань виховання культури безпеки життєдіяльності треба зазначити: проведені консультації, індивідуальні бесіди, «круглі столи».

Систематично вихователі в групах проводять бесіди та консультації з батьками з попередження дитячого травматизму, про чинники безпеки життя та покращення здоров’я дитини. Так під час Тижня для батьків проведено «круглий стіл» на тему «Впровадження досвіду сімейного виховання з питань охорони життя і збереження здоров’я дошкільнят» . Були обговорені питання безпеки дитини, ставлення батьків до безпеки своїх дітей, а також чи є вони взірцем для дитини щодо дотримання правил безпечної поведінки.

Тільки завдяки спільним зусиллям у справі охорони життя і збереження здоров’я дошкільників можна не лише захистити їх від небезпеки, а й закласти основи безпечної поведінки, підготувати їх до подальшого шкільного життя.

IMG_20190514_100131_367IMG_20190514_100216_563IMG_20190514_100229_05720190514_09050520190514_09104920190514_09161620190514_154615IMG_2494IMG_2508 (1)