9 березня, в день народження Тараса Шевченка, учні, батьки і педагоги Запорізького Січового колегіуму побували в Запорізькій обласній філармонії на святковому концерті «Мій Шевченко», присвяченому Кобзарю. Разом із ними на концерті побували й переселенці, що вже близько року мешкають у приміщенні колегіуму. Академічний козацький ансамбль пісні й танцю «Запорожці» подарував глядачам цілий букет блискуче виконаних пісень на вірші Тараса Шевченка. Особливе піднесення викликало виконання улюбленої і знаної всіма українцями пісні «Реве та стогне Дніпр широкий», яка упродовж десятиліть була для громадян України своєрідним національним гімном. До програми концерту було включено чимало відомих поетичних творів Кобзаря. Сердечно дякуємо вам, наші  «Запорожці», дякуємо тобі, наша Філармоніє!

День народження Тараса Григоровича Шевченка в умовах війни з ворожою державою стає днем спротиву, днем духовної незламності нашого народу. Кожен рядок, кожне болюче  Тарасове слово про Україну – це сьогодні наші гармати, снаряди й кулі, що влучають  по ворожій орді. Гаряче, пристрасне слово Кобзаря сьогодні з нами. Воно допомагає нам знищувати ворога, допомагає  перемагати супостата. Тож живи, перемагай, твори омріяну Україну,  безсмертне слово Кобзаря!

«Скиньте з Шевченка шапку та отого дурного кожуха…» –  роздуми поета Івана Драча про нашого Пророка. Вслухаймося в рядки нашого сучасника. Уривок із поеми Івана Драча «Гора» читає переможець міжнародних та всеукраїнських конкурсів колегіант Запорізького Січового Андрій Дводненко. Зйомки довоєнного, мирного часу. Послухаймо!

019002003