З 24 січня по 02 лютого у рамках підписаної угоди про співробітництво між закладами освіти України та Франції делегація вчителів та учнів Малобілозерської естетичної спеціалізованої школи-інтернату II-III ступенів «Дивосвіт» на чолі з директором Яніною Овсієнко відвідали м. Ангулем (Франція). Обмінятися освітньо-культурним досвідом дивосвітівців запросила директор навчально-освітнього комплексу Sainte Marthe-Chavagnes Веронік Деспор.

Далека мандрівка стала незабутнім знайомством з країною, її мовою та культурою. Усіх чекав дуже доброзичливий прийом у французьких родинах, де кожен почувався затишно, комфортно, де було цікаво й по-рідному тепло. Українці мали реальну можливість познайомитися із побутом, традиціями та французькою кухнею: кожна хост-сім’я доклала максимум зусиль, щоб діти якомога більше дізналися про Францію.

Програма проєкту була цікавою, насиченою та різноманітною. Першу частину дня дивосвітівці проводили в навчально-освітньому комплексі, навчаючись разом із своїми однолітками. Українські педагоги також, відвідуючи заняття, спілкуючись з прекрасним педагогічним колективом закладу, знайомилися з системою освіти у Франції.

У рамках освітньо-культурного проєкту «Мистецтво без кордонів», українська делегація з задоволенням побувала на найбільшому в Європі 47 Міжнародному фестивалі коміксів в Ангулемі. Ця подія традиційно зібрала зірок жанру, програма була насичена виставками, майстер-класами. У цьому році на фестивалі президент Франції Еммануель Макрон  урочисто відкрив «Рік коміксів 2020», заснований ЮНЕСКО. Всі ми були вражені надзвичайно високим рівнем підготовки та проведення заходу.

Масу незабутніх емоцій та вражень викликали не тільки екскурсії середньовічними містами Ангулем, Бордо, Брантом, Ла-Рошель , а й безпосередня участь у майстер-класах з виготовлення хрусткого французького багету, справжнього козячого сиру, та найсмачнішого шоколаду.

Неперевершеною була також прогулянка берегом Антлантичного океану, який вабив своїми безмежними просторами та біля якого панувала атмосфера спокою та гармонії …

Проєктні дні у Франції – одна з найцікавіших подій, які були в житті дивосвітівців. Саме тут вони познайомилися з історією цієї дивовижної країни, весело та корисно провели час, а головне – знайшли нових друзів, навчилися самостійності, упевненості, здобули практику живого спілкування з носіями іноземних мов.

 

Фото Францияreceived_526178631360465received_642839713117978received_1568820029948642