З 02 жовтня до 17 листопада 2023 року Національний банк України проводить Марафон менторів із платіжної безпеки для педагогів та конкурси для учнів і студентів.

Мета заходів: підвищити рівень знань молоді з платіжної безпеки.

Посилання на сайт проєкту: https://promo.bank.gov.ua/mentors-stopfraud/.

Заходи будуть особливо цікавими педагогам історії, музики, літератури,

трудового навчання, фізичного виховання, образотворчого мистецтва, економіки та підприємництва, англійської мови, з фінансової грамотності, а також бібліотекарям, працівникам освіти, які займаються організацією святково-розважальних заходів. Також до заходів можуть долучатися педагоги, які викладають інші предмети.

Значна частина заходів з платіжної безпеки має тематику свята Хелловіну, які можна включати до відповідної програми заходів з нагоди відзначення цього свята в навчальному закладі. Організатором заходів є Національний банк України.

Посилання на матеріали для соціальних мереж: http://surl.li/lmjjb, також текст новини про початок заходів є в додатках.

Додаткова інформація про заходи:

1) Марафон менторів кампанії “Шахрай Гудбай” (далі – Марафон) – це освітній проєкт, у межах якого педагоги та працівники освіти проводять навчальні заходи для учнів та студентів з метою запобігання шахрайським випадкам у сфері платіжних послуг.

Ментори кампанії “Шахрай Гудбай” – це освітяни, які проводять освітні заходи з платіжної безпеки та є наставниками для учнів / студентів під час виконання ними завдань на цю тему.

Всі учасники Марафону менторів отримають сертифікати про участь, а переможці отримають цінні призи, перелік призів зазначено в умовах участі в заходах, що додаються.

Перелік навчальних матеріалів та ідей для проведення заходів із платіжної безпеки, у тому числі на тематику свята Хелловіну:

1) матеріали заняття з платіжної безпеки на тему: “Історія шахрайства з грошима: від фальшивомонетництва до кібершахрайстваˮ;

2) настільна командна гра “КіберБезпека: думай швидко, плати безпечно!ˮ;

3) матеріали для створення куточка з платіжної безпеки в стилі “Хелловін”;

4) концепція проведення мінівистави до свята Хелловіну на тему платіжної безпеки;

5) матеріали для гри “Шукачі секретів платіжної безпеки: Хелловінська місія проти шахраївˮ;

6) матеріали для змагання “Скарбничка платіжних порадˮ;

7) матеріали для стінгазети “Бережися монстрів-шахраїв”;

8) матеріали для завдань із платіжної безпеки на заняттях з англійської мови: кросворд, голомоломка-доміно, стінгазета, інформаційний куточок.

Посилання на матеріали також є в детальних умовах Марафону:

http://surl.li/litry та в додатках до цього листа.

Також запрошуємо педагогів стати менторами в конкурсах з платіжної безпеки для учнів та студентів:

1) конкурс “Пика шахрая” – це освітня ініціатива, під час якої учні та студенти на чолі з ментором-педагогом виготовляють із гарбузів страшні пики шахраїв у стилі Хелловіну та створюють відео, в якому обов’язково розказують про один із видів шахрайства та як від нього вберегтися.

Менторами в конкурсі можуть стати педагоги з трудового навчання, образотворчого мистецтва, фінансової грамотності, інші педагоги та працівники закладів освіти. Ментори можуть очолювати кілька команд.

2) конкурс “Рок-н-рол з платіжної безпеки” – це освітня ініціатива, під час якої учні та студенти на чолі з менторами-педагогами переспівують рок-хіти на тему платіжної безпеки.

Менторами в конкурсу можуть стати педагоги музичної освіти, літератури, працівники освіти, які займаються організацією святково-розважальних заходів, інші педагоги та працівники закладів освіти. Ментори можуть очолювати кілька команд;

3) конкурс поетичних сторінок з платіжної безпеки – це освітня ініціатива, під час якої учні та студенти на чолі з менторами-педагогами пишуть вірші на тему платіжної безпеки. Ментором в конкурсі може стати: вчитель / викладач літератури, інші педагоги та працівники закладів освіти. Один ментор може очолювати кілька команд.

Усі учасники вищезазначених конкурсів отримають сертифікати, а переможці – цінні призи (перелік зазначено в умовах участі, що додаються).

Детальні умови участі – в додатках до листа та за посиланням: http://surl.li/lolmc.

Форми реєстрації, освітні матеріали для проведення заходів, детальні умови участі в Марафоні та конкурсах також є на сайті проєкту: https://promo.bank.gov.ua/mentors-stopfraud/.

У разі виникнення запитань щодо участі в заходах звертайтеся до Вікторії Губєнко, провідного фахівця управління зв’язків з громадськістю та фінансової обізнаності Департаменту комунікацій Національного банку України: Viktoriia.Hubienko@bank.gov.ua.

ДОДАТКИ