«Фінансове виховання дитини розпочинається не тоді, коли ви вперше даєте їй кишенькові гроші, а значно раніше» – говорять спеціалісти із фінансової грамотності. Коли саме варто почати розповідати дітям про гроші? Чому це важливо? З яких тем потрібно стартувати? Як допомогти дітям старшого віку стати фінансово незалежними?

Реалізуючи напрям «Дитина в соціумі. Соціально-фінансова грамотність» педагоги дошкільних груп школи-інтернату «Джерело» фахово працюють над формуванням соціальної компетентності й навичок соціальної та фінансової грамотності у дошкільників.

Педагоги  закладу чітко усвідомлюють, що формуванню розуміння багатьох економічних понять, розвитку пізнавального інтересу до економіки, створенню позитивної мотивації до її вивчення у значній мірі сприяє організація цікавих, ефективних, дієвих і значущих для дитини та саморозвитку особистості, прояву його «Я» сприяють різні види діяльності: дидактичні ігри, сюжетно-рольові ігри, інтелектуальні ігри-розваги, тематичні заняття, ігри-подорожі, дослідницька діяльність, читання казок, бесід на морально-етичні теми, зустрічі з цікавими людьми, що дає змогу вихователю проявити творчість, індивідуальність і, в той же час, що особливо важливо, зробити процес пізнання економіки цікавим та доступним. Адже поєднання навчальної, ігрової та реальної діяльності найбільш ефективне для засвоєння дошкільнятами складних економічних понять.

З метою формування у дітей економічного мислення, вихователь старшої дошкільної групи Олена Кулікова залучила  дошкільнят до участі у сюжетно-рольовій грі «Банк».

   Креативний сюжет гри  дав змогу дітям попрацювати у магазині, на будівництві, в кафе, звернутися до послуг банку, щоб отримати зарплату, оформити кредит, поміняти гроші з метою задовольнити свої потреби.  А ще дошкільнята поширили свої знання про таке соціально-економічним явище, як гроші, при чому не тільки про купівельну та накопичувальну здатністю грошей, а і про гроші як культурно-історичне явище. Під час гри діти засвоїли поняття «гроші», отримали інформацію про те,  якими були перші гроші, що було, коли не було грошей, як виглядають українські гроші, що на них зображено; ознайомилися  із зовнішнім виглядом валют різних країн.

Граючи, діти не тільки закріплювали та поширювали  знання, а й вчилися спілкуватися, будувати партнерські відносини.

Опанування економічною освітою – процес складний, але ж і  цікавий. І  чим раніше молодь зрозуміє основні економічні та фінансові поняття та знання з управління особистими грошима, тим раніше будуть сформовані корисні звички в області управління фінансами (сформується звичка вести облік витрат, планувати доходи, накопичення  тощо). Адже саме такі корисні звички визначають наскільки успішною буде людина у майбутньому!

На цьому знайомство з ЕКОНОМІКОЮ не закінчується. Це тільки початок. Попереду ще багато цікавих зустрічей з цією складною та потрібною наукою.

IMG_9674IMG_9689ГоловнаIMG_9654IMG_9664IMG_9667IMG_9673