Уже традиційно у червні, в період літніх канікул, проходить Обласна літня школа МАН для талановитих учнів Запорізької області.

З 12 червня 2023 року більше 60 талановитих запорізьких дітей, які зараз перебувають у різних куточках України і Європи, в онлайн режимі долучилися до спільної роботи з найкращими педагогами міста Запоріжжя та викладачами провідних вишів Запорізької області.

Літня школа МАН працює у двох наукових напрямках: гуманітарно-природничому та науково-технічному.

Протягом першого тижня занять юні науковці гуманітарно-природничого напрямку Школи розпочали свої заняття з розпізнання та поводження у світі сучасних фейків, у тому числі наукових та історико-культурних; познайомилися із загальними особливостями організації науково-дослідницької роботи учнів під час воєнного стану.

Як використовувати у своїх дослідженнях новітні інформаційні технології та розпланувати ефективно свій вільний час розповідали викладачки факультету журналістики ЗНУ (професорка Людмила Чернявська, доцентка Наталія Лебідь).

Галина Тараненко, доцентка кафедри суспільно-гуманітарних наук ТДАТУ розпочала цикл корисних і цікавих практикумів щодо особистісного зростання, критичного і системного мислення, а також особистої ефективності та тайм менеджменту.

Про використання штучного інтелекту, його використання для ефективного навчання без порушення принципів академічної доброчесності слухачів Школи познайомила Ірина Сокол, кандидатка педагогічних наук, вчителька інформатики Запорізької школи-інтернату «Січовий колегіум».

Традиційно важливим елементом Літніх шкіл є реалізація особистого дослідницького проєкту – від етапу розробки до його реалізації та публічного захисту. Така ігрова технологія показує юним дослідникам наскільки важливим фактором у науково-дослідницькій роботі є чітко спланована робота та правильно використаний час, тому  цьогоріч організатори школи запропонували нові варіанти презентації власних розробок. Так, юні дослідники змогли проявити себе і спробували створити свій власний мультфільм «Мальовані історії» разом із Вікторією Загребою, керівником гуртків КЗ «Центр туризму» ЗОР у додатку FlipaClip.

Аліна Солоха, культорганізаторка КЗ «Центр туризму» ЗОР поділилася з слухачами Літньої школи цікавими та корисними відомостями про використання сервісу InShot для створення фільмів, і разом з дітьми створили цікавий відеоролик про ботанічні дослідження однієї із слухачок Школи.

Не зважаючи на повномасштабну війну росії проти України і часткову окупацію Запорізької області, Манівське літо триває. За п’ять днів роботи Літньої школи юні дослідники вже долучилися до різноманітних онлайн заходів: майстер-класів, лекцій, дискусій та отримали безліч корисних порад щодо проведення власного дослідження та нових інструментів оформлення своїх дослідницьких проєктів.

Screenshot_7IMG-6c02dda57eb115ce2f1f5eb3b638f397-VIMG-9e861bf33eddf3bde11b37667468f22f-VIMG-91ab8659a48228eecd6c17a5d5faf687-VIMG-579a2ebfef147f52d1a83e16790352c4-VIMG-969e1c64c40c16a843fc7ee439d6a1d4-VScreenshot_6