Повідомляємо, що Державна наукова установа «Інститут модернізації змісту освіти» спільно з Благодійною організацією «Фонд Ріната Ахметова» проводить конкурс есе «Моя Україна» (далі – Конкурс).

Метою Конкурсу є підкреслення важливості та значення миру як головної цінності нашого суспільства.

У 2023/2024 навчальному році Конкурс розпочався 21 вересня 2023 року.

Повідомляємо, що ураховуючи численні звернення, у 2023 році до участі у Конкурсі запрошуються учні та вчителі з усієї України, незалежно від місця проживання. Участь у конкурсі можуть узяти учні 8-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів, студенти І-ІІ курсів коледжів та вчителі українських закладів освіти.

Умови участі у Конкурсі залишаються незмінними, а терміни подання робіт на конкурс подовжено до 21 листопада 2023 року.

Есе має бути написане українською мовою і містити до 600 слів.

Запропоновані теми есе (на вибір):

  1. «Моя Україна майбутнього». Що означає Мир для тебе сьогодні? Як я бачу Україну майбутнього? Що я зроблю, коли Україна переможе?
  2. «Війна. Моя історія». Коли і як ти усвідомив(ла), що почалася війна? Що ти відчував(ла)? Що цей день означав для тебе і твоєї родини? Як змінилося твоє життя і життя твоєї родини після початку повномасштабної війни в Україні?
  3. «Чому бути українцем/українкою – це моя суперсила». Чому я пишаюся тим, що я українець/українка? У чому незламність духу і сила української нації? Що я роблю заради Перемоги?

Есе має бути підписаним автором із зазначенням прізвища та імені, дати та року народження, назви закладу освіти і класу (для учнів), теперішніх області та місця проживання, а також області та місця проживання до початку війни (тільки для ВПО), його/її контактного номера телефону та електронної пошти, ШБ вчителя, який надихнув на написання Есе (ці дані вказати вгорі сторінки).

Есе має бути оригінальним та неопублікованим раніше. Плагіат або копіювання чужих думок чи історій заборонені. Есе має бути написане на основі реальних подій і справжніх історій. Есе створюється самостійно автором, співавторство не допускається. Авторське право на Есе передається організатору конкурсу. Організатор зберігає конфіденційність персональних даних авторів.

Технічні параметри. Роботи, написані від руки, до участі не приймаються. Есе подається у форматі документа – Microsoft Word. Загальний обсяг есе: до 600 слів. Поля: всі по 2 см. Шрифт: Times New Roman. Кегль: 14. Міжрядковий інтервал: 1,5. Абзацний відступ: 1 см. Вирівнювання тексту: по ширині.

Есе може бути подане до 21 листопада 2023 року лише через офіційну реєстраційну форму на сайті Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова (civilvoicesmuseum.org) в електронному варіанті. Посилання на реєстраційну форму: https://fond.civilvoicesmuseum.org/form/vzyati-ucast-u-konkursi-ese-11