У четвер, 27 серпня 2020 року,  вийшов у світ черговий випуск  Запорізької обласної газети «ПравдаЗП» № 33. У рубриці «Європейська освіта по-запорізьки» є дуже цікава стаття про найкращий освітній заклад – «Козацький ліцей» – родина, де виховуються лідери».

Академічний ліцей з пансіоном. Саме так у найближчому майбутньому буде називатися «Козацький ліцей» – заклад освіти, що підпорядковується обласній раді. Ще три роки тому це була звичайна школа-інтернат. Завдяки ентузіазму та професіоналізму керівництва і колективу, вона перетворилась на осередок європейської освіти у Запоріжжі, де учням навчатися престижно та надзвичайно цікаво, а батьки активно співпрацюють із вчителями і  щасливі, що тут створені  ідеальні умови для розвитку дітей, їхнього комфорту та зростання.

Сильні, розумні і здорові

Заклад був побудований у далекому 1959-му році як інтернат. Тривалий час функціонували як звичайні класи, так і класи для дітей із затримкою психічного розвитку. У 2015 році перед колективом постало питання: в якому форматі школа буде працювати в майбутньому?

«Ми обрали напрямок, якого немає в школах обласного підпорядкування – природничо-математичний, – розповідає директорка ліцею Оксана Губіна. – Становлення закладу як ліцею розпочалося у складний час, коли активно йшли військові дії на сході України. Тоді ми прийшли до висновку, що маємо створити осередок для виховання патріотів, майбутніх громадських діячів, які будуть сильними, розумними і здоровими. Тому обрали саме таку назву – «Козацький ліцей».

І хоча патріотичне виховання є надзвичайно важливою складовою процесу, колектив займає принципову позицію: примушувати дітей не можна.

«При звуках гімну рука має сама прийти до серця, – говорить Оксана Губіна. –  Ми створюємо середовище, де інакше бути не може. На перервах у нас лунають українські пісні, навчання і всі заходи проводяться виключно українською мовою. У нас створено оригінальний ландшафтний дизайн території освітнього закладу з українським національним колоритом, є розкішна музейна кімната з ужитковими речами».

Впевнені та успішні

Діти  можуть знаходиться в закладі цілодобово: зазвичай з понеділка до п’ятниці, але за потреби – й на вихідних. Заклад орієнтується на вихованців із сільської місцевості: 70 % місць «заброньовано» за областю, і лише на 30 % можуть претендувати жителі міста Запоріжжя.

Набір на навчання відбувається за конкурсом. Як розповідають у ліцеї, попит на навчання дуже високий. У закладі класи третьої ланки розподіляються за математичним, біологічним та економічним профілями. З цього року додано напрямок «інформаційні технології». Протягом навчання у другій ланці є обов’язковим поглиблене вивчення математики.

Освітній заклад співпрацює із волонтерськими організаціями, закладами культури, різними громадськими організаціями, тому дозвілля ліцеїстів насичене подіями.

Опанувати нові навички, розвинути таланти діти можуть не тільки на додаткових заняттях з предметів, а й у гуртках. Їх на базі ліцею є понад 30: вокальний, хореографічний, ужиткового і прикладного мистецтва, спортивні – «Футбол», «Самбо», «Спас», «Пішохідний туризм», «Спортивне орієнтування», військово-патріотичний – «Джура» тощо.

Вихованці готують роботи для Малої академії наук України та беруть участь в учнівських олімпіадах. Як жартують у ліцеї, що найважче для дітей – знайти час для всього, що їх цікавить.

«У нас надзвичайно активно працює учнівське самоврядування, адже ми виховуємо лідерів. Робимо все можливе, щоб вони вірили і відчували, що їхня думка для нас важлива, щоб після закінчення ліцею були впевнені в собі, – підкреслює Оксана Губіна. – Приклади впливу думки ліцеїстів на розвиток закладу є на всій його території. Наприклад, дівчата попросили розмістити у тренажерному залі боксерську грушу для занять спортом і зняття емоційної напруги – і отримали її».

Варто зауважити, що у кожного класу є не лише свій класний керівник, а й вихователь. Коли закінчуються уроки, саме він займається дітьми.

«Вихователь знає про учнів усе: стежить, щоб були виконані домашні завдання, відвідувались заплановані гуртки, здійснювалася підготовка до позакласних заходів.

Також у нас досить активно працює психологічна служба, до якої діти можуть звертатися. Ми привчаємо до думки, що жодної упередженості в питаннях психологічного комфорту не має бути. На території закладу завжди чергують медичні працівники», – розповідає Оксана Губіна.

Такі умови вступу та навчання мотивують дітей добре вчитися, адже низькі бали можуть стати приводом для відрахування.

Однією родиною

«Наша перевага в тому, що діти, коли приходять вчитися у «Козацький ліцей», стають членами великої дружної родини, де найгірше – пасивність та байдужість. І батьки, і діти, і колектив школи – це одна команда. Ми маємо йти вперед усі разом. Для цього створені всі умови», – наголошує Оксана Губіна.

Підтвердженням справедливості її слів є і територія освітнього закладу, яка прикрашена дерев’яними скульптурами, альтанками, рослинами, що можна зустріти лише в ботанічному саду, з сучасними спортивними майданчиками, і оновленими навчальним та спальними корпусами. Саме тут надзвичайна атмосфера – затишна, але й одночасно енергійна.

«Козацький ліцей» – ідеальна модель освітнього закладу. Для того, щоб їхні діти навчалися в таких умовах, заможні українці відправляють їх закордон. Говорячи про перспективи розвитку закладу, Оксана Губіна наголошує на планах виходу на міжнародний рівень та обміну делегаціями. Вона сподівається, що найближчим часом це стане реальністю і вихованці отримають нові можливості.

«Козацький ліцей» – це школа (у широкому розумінні слова), яку варто пройти дітям та батькам, що піклуються про майбутнє. Дізнатися більше про життя ліцею можна на його сайті http://inter4.zp.ua/

Про новий випуск газети детальніше за посиланням: https://zp-pravda.info/2020/08/26/zustrichaite-svizhyi-vypusk-pravdazp-33-vid-27-08-2020roku/

109727929_923204251492328_5028788980255494197_oDSC_0558DSC_0573IMG-0273dca6a789ffe3b2aa2eb11c96abbe-V6.40Х30.