Самоврядування вихованців колегіуму – багаторічне надбання закладу, підґрунтям якого є закони козацької педагогіки. Осучаснені, ці закони активно і результативно діють як серед учнів, так і серед педагогів.

Зважаючи на відомі причини, сьогодні непросто налагодити активну роботу органів учнівського самоврядування. Та колегіанти бережуть  досвід попередніх, «живих» років навчання в колегіумі і, спираючись на нього, осучаснюють напрямки і форми роботи органів самоврядування.

Нещодавно в онлайн форматі відбулися організаційні збори Козацької Ради колегіуму. Учнівська старшина зібралася в повному складі попри те, що війна розкидала колегіантів по всій Україні, по всьому світу. Козацькою Радою сьогодні визначено завдання самоврядування на новий навчальний рік, схвалено новий план роботи.

Одне з першочергових завдань органів самоврядування колегіуму – допомогти новачкам-п’ятикласникам адаптуватися в новому шкільному середовищі та познайомити їх із системою колегіантського самоврядування. З цією метою заплановані онлайн зустрічі з п’ятикласниками Кошового отамана Ярослава Зобнєва. Ці зустрічі допоможуть п’ятикласникам з часом обрати в класах старшину.

Самоврядування колегіуму бере активну участь у підготовці й проведенні в онлайн режимі багатьох цікавих заходів, акцій. Навчальний рік тільки-но розпочався. Попереду – багато роботи в різноманітних напрямках життя колегіуму, рідного Запоріжжя, всієї України. Сьогодні – це  наша підтримка держави, її збройних сил на шляху до перемоги над ненависним ворогом. Всьому колегіуму, його органам самоврядування є що робити, є над чим працювати. Тож працюймо, тримаймо стрій, наближаймо святий день перемоги!