Шановні колеги!

Мабуть, не випадково День працівників освіти і День працівників професійно-технічної освіти України майже завжди співпадають і змінюють одне одного.  Адже в системі професійно-технічного навчання працювали і працюють найкращі педагоги – викладачі, майстри виробничого навчання, методисти й інструктори, які свої знання, досвід і натхненну працю спрямовують на виховання гідних своєї країни громадян та забезпечують високоякісну професійну підготовку учнівської молоді.

Історія відзначення свята працівників професійно-технічної освіти сягає далекого 1940 року. Саме 2 жовтня 1940 року Президією Верховної Ради СРСР був виданий указ «Про державні трудові резерви СРСР», яким передбачалось створення в країні ремісничих і залізничних училищ та шкіл фабрично-заводського навчання із дворічним та шестимісячним термінами навчання.

Сьогодні професійно-технічна освіта Запорізького краю – складова системи освіти України, що є комплексом педагогічних і організаційно-управлінських заходів, спрямованих на забезпечення оволодіння випускниками шкіл та незайнятим населенням області знаннями, уміннями і навичками в обраній ними галузі професійної діяльності, розвиток компетентності та професіоналізму, виховання загальної і професійної культури.

Робота з удосконалення системи триває: відкриваються навчально-практичні центри для підготовки важливих для області й держави професій,  до організації роботи ЗП(ПТ)О залучаються соціальні партнери й інституції громадянського суспільства, створюються творчі групи з працівників освітніх закладів, представників підприємств, служб зайнятості  з метою забезпечення якісного розроблення Державних стандартів професійно-технічної освіти на модульно-компетентнісній основі, проводяться науково-педагогічні експерименти щодо впровадження дуальної форми професійної освіти та дистанційного навчання.

Щиро вітаємо працівників профтехосвіти області зі святом!

Зичимо вам міцного здоров’я, життєвих сил, наснаги, щирої радості, добробуту і здійснення мрій. Нехай ваші вихованці стануть яскравими особистостями, справжніми фахівцями, патріотами та громадянами, які прославлятимуть своїми гідними справами нашу область та Україну!

ДЕПАРТАМЕНТ ОСВІТИ І НАУКИ ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ