З метою надання підтримки педагогічним працівникам в процесі організації дистанційного та змішаного навчання просимо забезпечити поширення інформації серед закладів загальної середньої освіти, закладів професійної (професійно-технічної) освіти та закладів фахової передвищої освіти про запуск безкоштовного онлайн-курсу з цифрової педагогіки «Цифровий учитель», розробленого ЮНЕСКО у співпраці з українськими експертами.

Згаданий онлайн-курс (https://study.ed-era.com/uk/courses/course/4033) складається з семи основних модулів:

➢ цифровий простір;

➢ цифрова педагогіка;

➢ універсальний дизайн навчання в освітньому процесі;

➢ оцінювання в цифровому світі;

➢ цифрова комунікація та взаємодія;

➢ управління класом у цифровій педагогіці;

➢ соціально-емоційне навчання.

Кожен модуль містить рекомендації та інтерактивні вправи. Загалом даний курс орієнтований на забезпечення педагогічних працівників інструментами та рекомендаціями для ефективного та якісного онлайн-навчання, а також підвищення цифрової грамотності педагогічних працівників в цілому. В рамках курсу вчителі також можуть обговорювати конкретні питання та отримати доступ до додаткових ресурсів. По завершенню курсу вони отримають  сертифікат підвищення кваліфікації та 1 кредит ЄКТС.

Крім того, для підтримки обміну досвідом між вчителями щодо аспектів цифрової педагогіки ЮНЕСКО формує Спільноту практиків та мережу наставництва для підтримки освітян у розвитку їхніх компетенцій. Посилання на спільноту: https://www.facebook.com/groups/modernteachers/ Приєднавшись до неї, вчителі зможуть обмінюватися передовим досвідом, ділитися інноваційними методиками викладання та колективно вирішувати проблеми, пов’язані з онлайн навчанням викладанням.