Сьогодні в облдержадміністрації відбулася публічна дискусія на тему: «Незаконна агітація в школах: наслідки для мене і для країни». Ініціатор заходу – Міжнародна фундація виборчих систем  (IFES), що опікується питаннями підтримки права громадян на чесні та відкриті вибори.  До дискусії в рамках проєкту IFES долучилися представники освітньої та медичної галузей Запорізької області.

Відкриваючи захід, директор Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Тетяна Озерова привітала присутніх і наголосила на важливості такої дискусії для всього суспільства. Адже нерідко саме лікарів та вчителів використовують для передвиборчої агітації недобросовісні політичні кандидати. Саме бюджетна сфера першою зустрічає виборчий процес. І можливості зловживань у цьому напрямку є питанням для дискусії та обговорення з точки зору законності. Тож нині спільно з Міністерством освіти і науки України та Міністерством охорони здоров’я України проєкт IFES проводить публічну дискусію, в рамках якої представники бюджетної сфери Запорізької області мають можливість висловити власні пропозиції та зауваження.

Координатор проєкту IFES Олексій Сидорчук подякував учасникам заходу та співорганізаторам в особі облдержадміністрації та Міністерства освіти і науки. За його словами, діяльність проєкту IFES спрямована на те, щоб виборчий процес в Україні проходив максимально прозоро та не порушуючи норм законодавства України. Він нагадав, що перший етап дискусії відбувся напередодні президентських виборів і нині обговорення тривають у різних містах України в рамках передвиборчої кампанії кандидатів у народні депутати України. Про всі можливі порушення детальніше розповіли учасники проєкту.

Зокрема, під час публічної дискусії присутні обговорили результати опитувань фокус-груп  серед учителів і лікарів, небезпеки зловживання адміністративним ресурсом і незаконної агітації в освітніх і медичних закладах, а також питання, як запобігти недобросовісному використанню бюджетної сфери та її працівників у процесі передвиборчої кампанії.

 

foto-14foto-19foto-3 (2)foto-7 (1)foto-15