З 02 по 10 травня 2023 р. на базі комунального закладу «Запорізький обласний центр туризму і краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді» Запорізької обласної ради у форматі онлайн на платформі Google Meet відбувся ІІ (обласний) етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»).

02 травня 2023 р. на відкритті заходу з привітальним словом до учасників Гри звернувся заступник директора Департаменту освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації – Віктор Захарчук. Також з вітальними словами виступили: полковник, начальник Запорізького обласного ліцею-інтернату «Захисник», учасник АТО – Руслан Кулька та директор комунального закладу «Запорізький обласний центр туризму і краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді»  Запорізької обласної ради – Олександр Романчук.

З цікавою доповіддю про сили безпеки та оборони України виступив Владислав Хобот – полковник, заступник начальника КЗ «ЗОЛ «Захисник» ЗОР з навчальної роботи, учасник АТО. Розповідь викликала жвавий інтерес та багато запитань від присутніх.

У заході взяли участь 120 юнаків та дівчат – 20 роїв з Комунарського, Хортицького, Шевченківського районів міста Запоріжжя; Вільнянської та Пологівської міських рад; Долинської, Матвіївської, Михайло-Лукашівської, Софіївської сільських рад та закладів освіти обласного підпорядкування: комунальний заклад «Запорізька спеціалізована школа-інтернат ІІ-ІІІ ступенів «Козацький ліцей» Запорізької обласної ради та комунальний заклад «Запорізька спеціалізована школа-інтернат ІІ-ІІІ ступенів «Січовий колегіум» Запорізької обласної ради.

Протягом 8 днів учасники випробовували себе на міцність та кмітливість в інтелектуальних конкурсах на знання історії України та Запорізького краю, основних принципів надання домедичної допомоги, проявляли свою артистичність в творчих конкурсах, демонстрували корисні навички власної підготовки, набуті під час навчання, походів чи вишколів.

У перервах між конкурсами проводились тематичні онлайн-зустрічі з фахівцями різних професій та галузей: Василь Павлов – керівник експертної групи з питань внутрішніх комунікацій Директорату інформаційної політики у сфері оборони та стратегічних комунікацій Міністерства оборони України та голова ГО «Центр мілітарної історії»; Сергій Білівненко – к.і.н., доцент кафедри джерелознавства, історіографії та спеціальних історичних дисциплін Запорізького національного університету, Голова правління Запорізького наукового товариства ім. Якова Новицького; Олександр Кравченко – Голова Запорізької місцевої організації «Червоного Хреста»; Олексій Сафонов – спеціаліст вибухотехнік управління вибухотехнічної служби ГУНП в Запорізькій області; Ігор Жевновач – лікар-хірург, інструктор з тактичної медицини; під час яких рої могли з користю провести час та дізнатись для себе щось нове та актуальне в умовах сьогодення.

За результатами Гри у загальному заліку переможцями стали:

у середній віковій групі перше місце здобули рій «Відчайдухи» опорного закладу освіти «Матвіївський загальноосвітній навчально-виховний комплекс «Всесвіт» Матвіївської сільської ради (кер. Поліщук В.А.);

друге місце – рій «Сталевий дух» комунального закладу «Навчально-виховний комплекс «Софіївська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів ‒ дошкільний навчальний заклад» Софіївської сільської ради Бердянського району Запорізької області (кер. Бірюкова О.С.);

друге місце – рій «Воїни світла» комунальної установи «Пологівський ліцей «Основа» Пологівської міської ради Пологівського району Запорізької області (кер. Онищук Ю.О.);

третє місце –  «Нескорені» комунального закладу загальної середньої освіти Балабинська гімназія «Престиж» Кушугумської селищної ради Запорізького району Запорізької області (кер. Сова В.В.).

У загальному заліку старшої вікової групи:

перше місце – рій  «Побратими» Вільнянської загальноосвітньої школи    І-ІІІ ступенів № 2 Вільнянської міської ради (кер. Гаврилова Т.І.);

друге місце – рій «Яструби» комунального закладу «Запорізька спеціалізована школа-інтернат ІІ-ІІІ ступенів «Козацький ліцей» Запорізької обласної ради (кер. Ситник О.В.);

друге місце – рій ім. Юрія Лавошника комунального закладу «Запорізька спеціалізована школа-інтернат ІІ-ІІІ ступенів «Січовий колегіум» Запорізької обласної ради (кер. Звєздов А.В.);

третє місце – рій «Яструб» опорного закладу освіти «Матвіївський загальноосвітній навчально-виховний комплекс «Всесвіт» Матвіївської сільської ради (кер. Солдатенко Н.В.).

На урочистому закритті з привітальними словами та подякою всім, хто долучився до участі та організації обласного етапу Гри звернулася методист відділу позашкільної, спеціальної та вищої освіти Департаменту освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації – Лариса Чурикова. Зазначивши, що діти та їх керівники є дійсно прикладом героїзму у важкий для країни час, де кожен чітко усвідомлює, що ми нескорені, непереможні і перемагаємо кожен день! Вона побажала учасникам бути такими ж лідерами як наші герої – Збройні Сили України! Перемагати кожному на своєму місці, бо у кожного свій фронт!

Бажаємо усім учасникам сили волі, відваги та стійкості на найкрутіших життєвих стежинах, натхнення та наснаги під мирним небом! Нехай вам легко відкриваються нові горизонти і це допомагає змінити життя на краще.