З 07 по 14 квітня 2018 року проходять Дні кримськотатарської історії та культури в місті Мелітополі. Ця подія не оминула і Мелітопольську загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів № 22 ММР ЗО. 11 квітня 2018 року відбувся коворкінг-хаб «Школи полікультурної освіти».

Мелітопольська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 22 Мелітопольської міської ради Запорізької області – це єдиний заклад загальної середньої освіти в Запорізькій області, який забезпечує вивчення кримськотатарської мови.

11 квітня 2018 року в школі зустрічали поважних гостей-представників кримськотатарського народу з різних місць України, представників національно-культурних товариств Мелітополя, науковців з Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького, колег з Новоолексіївської школи, представників влади Генічеської РДА.

День удався на славу, про що свідчили слова вдячності від усіх присутніх. За старою українською традицією шанованих гостей зустрічали хлібом-сіллю. Потім був організований мьюзік-хол кримськотатарських мелодій у виконанні учнів школи, учень 3 класу Ельдар Резанов представив антрепризу «Полікультурна 7-Я», написану вчителькою Тетяною Панченко, надалі відбулося знайомство з виставковою композицією «Видатні постаті кримськотатарського народу на Мелітопольщині». Згодом всі мали можливість зробити світлину напам’ять у фотозоні «Родом з України: кримські татари». Проте найбільше вразило всіх відвідування факультативного заняття з кримськотатарської мови, яке провела Еміне Умерова. Опісля відбувся обмін думками, враженнями, словами вдячності від присутніх, сподіваннями на налагодження співпраці та подальшого розвитку дружніх відносин. Надалі всі були захоплені чарівними мелодіями кримськотатарського народу у виконанні шумового оркестру школи 22 під управлінням Лілії Тіток. В завершення дня відбувся мітинг-реквієм біля пам’ятного знаку сина кримськотатарського народу Амет-Хана Султана.

3059440230594423305951623062885530629132