24-26 травня 2021 року на дитячій турбазі «Лиса гора» відбувся Обласний зліт-змагання зі спортивного туризму серед учнівської молоді. Організатором змагань виступив профільний обласний заклад позашкільної освіти КЗ «Центр туризму» ЗОР.

На урочистому відкритті змагань до юних туристів та їх керівників з вітальним словом звернулися заступник директора Департаменту освіти і науки Запорізької облдержадміністрації Олена Сороченко та директор КЗ «Центр туризму» ЗОР Олександр Романчук, які побажали учасникам гарного настрою, яскравих вражень та чесної боротьби.

Зліт зі спортивного туризму є найбільш масовим та довгоочікуваним заходом, на якому юні туристи-початківці можуть показати знання і навички, здобуті на заняттях туристсько-краєзнавчих гуртків. Метою зльоту є популяризація та широке залучення учнів до занять туризмом, створення умов для фізичного та духовного розвитку молоді.

Цього року у зльоті-змаганні брали участь 29 команд з міст Запоріжжя, Мелітополя, Енергодара, Бердянська, Приморська, Токмака, Василівки, Гуляйполя, Дніпрорудного; Смирновської сільської ради; Веселівської, Михайлівської, Розівської, Чернігівської селищних рад Запорізької області, а також закладів загалтної середньої освіти з інтернатами (пансіонами) та КЗ «Центр туризму» ЗОР загальною кількістю 210 учнів.

Команди змагалися у трьох вікових групах. До програми зльоту увійшли: змагання з техніки пішохідного туризму на дистанції «Смуга перешкод»; спортивна конкурсна програма, яка включала в себе конкурси: в’язання туристських вузлів, розпалювання багаття, туристичний побут, фігурне водіння велосипеду, орієнтування «Лабіринт», транспортування «потерпілого»; а також творчі конкурси: пісні, фотографії, представлення команди.

Впродовж зльоту юні спортсмени доклали багато зусиль для облаштування наметового табору; перебування у польових умовах; були дружніми, наполегливими, злагоджено долали дистанції змагань; демонстрували навички загальної туристської підготовки, отримали заряд бадьорості, здоров’я і звичайно знайшли нових друзів з різних куточків нашої області.

За підсумками трьох днів переможцями Обласного зльоту-змагання зі спортивного туризму серед учнівської молоді стали:

у змаганнях на дистанції «Смуга перешкод»:

у старшій віковій групі – команда КЗ «Олексіївський ОЗЗСО» Смирновської сільської ради (керівник Котенко А.Л.);

у середній віковій групі – команда Чернігівського відділу КЗ «Центр туризму» ЗОР (керівник Бадіон О.П.);

у молодшій віковій групі – команда КЗ «Центр дитячої та юнацької творчості і туризму» Василівської МР (керівник Мироненко Д.В.);

у спортивній конкурсній програмі зльоту:

у старшій віковій групі – команда КЗ «Олексіївський ОЗЗСО» Смирновської сільської ради (керівник Котенко А.Л.);

у середній віковій групі – команда ОКЗ «Михайлівський НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів-гімназія» (керівник Бойко О.В.);

у молодшій віковій групі – команда КЗ «Центр туризму» ЗОР, м. Бердянськ (керівник Данилюк Т.В.);

у творчій конкурсній програмі зльоту:

у старшій віковій групі – команда ОКЗ «Михайлівський НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів-гімназія» (керівник Бойко О.В.);

у середній віковій групі – команда КЗ «Центр туризму» ЗОР, м. Бердянськ (керівник Іванова Л.О.);

у молодшій віковій групі – команда КЗ «Центр туризму» ЗОР, м. Бердянськ (керівник Данилюк Т.В.).

Вітаємо переможців! Бажаємо всім учасникам зльоту не зупинятися на досягнутому, прагнути до нових звершень і перемог!

060102030405