Національний банк України розробив безкоштовний дистанційний курс із підвищення кваліфікації для педагогів за напрямом “Фінансова грамотність” із залученням провідних експертів фінансового ринку України.

Курс із підвищення кваліфікації “Фінансова грамотність для освітян” створений для того, щоб допомогти педагогам:

  • сформувати професійні та предметні компетентності за напрямом “Фінансова грамотність”;
  • підготуватися до впровадження предмета “Підприємництво та фінансова грамотність” у 8 та 9 класах;
  • підвищити власний рівень фінансової грамотності.
  • Після проходження курсу педагоги навчаться:
  • краще розуміти роботу фінансової системи України;
  • інтегрувати ключову компетентність “Підприємливість і фінансова грамотність” у різні галузі освіти.

Також вони ознайомляться з модельною освітньою програмою “Підприємництво та фінансова грамотність. 8–9 класи” для закладів загальної середньої освіти (автори: Беспалко І. В., Войтицька Л. В., Тригуб О. В., Ролік В. А.); отримають знання та навички у сфері управління особистими фінансами.

Після завершення курсу та успішного складання фінального тесту передбачено отримання сертифіката на 30 годин або 1 кредит Європейської кредитно-трансферної системи. Програма курсу розміщена на сайті Центру фінансових знань “ТАЛАН” Національного банку України за посиланням:

 https://talan.bank.gov.ua/zahody#pidvyshchennia-kvalifikatsii.

Курс – безкоштовний і доступний для проходження на освітній платформі Prometheus за посиланням: https://prometheus.org.ua/course/coursev1:Prometheus+NBU101+2024_T1.

Курс буде корисним для вихователів закладів дошкільної освіти, вчителів закладів загальної середньої освіти, викладачів закладів професійно-технічної освіти, закладів фахової передвищої та вищої освіти, а також тренерам з фінансової грамотності.

Курс створений за підтримки Міжнародної фінансової корпорації (IFC) у партнерстві з Державним секретаріатом з економічних справ Швейцарії (SECO) і Фондом ефективного врядування Великої Британії (GGF).

У разі виникнення додаткових запитань освітні заклади можуть звертатися за електронною адресою: talan@bank.gov.ua, в темі листа просимо зазначити “Фінансова грамотність для освітян”. Сподіваємося на плідну співпрацю з метою підвищення фінансової грамотності підростаючого покоління українців.