7 травня у Запорізькій спеціальній загальноосвітній школі-інтернаті «Орієнтир» відбулася традиційна вже подія – загальношкільний виховний захід, присвячений Дню пам’яті та примирення, Дню Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Вихованці, педагоги та гості – ветеран Великої Вітчизняної війни, голова Запорізької обласної організації ветеранів військової служби Данильченко Дмитро Миколайович, малолітній в’язень концтабору Вітрик Людмила Іванівна, а також воїни АТО Ольга Браун, доброволець Української добровольчої армії «УДАР», Роман Ушаков, голова ГО «Відродження життя після АТО», Гаврилов Сергій Петрович і Гаврилов Василь Олександрович, добровольці 28-ї окремої механізованої бригади, та волонтер  Хаброва Марія Едуардівна – зібралися, щоб відзначити 73 річницю Перемоги над нацизмом.

Захід відкрився демонстрацією ролика «Пам’ятаємо! Перемагаємо!». Події Другої світової війни знову зворушили серця дітей, бо 8 мільйонів  українців, які загинули у ті дні, досі живі в народній пам’яті. На жаль, онуки тих, хто пережив війну 1939-1945 рр., вимушені теж гинути сьогодні на Сході України. З 2378 військових, що поклали своє життя в АТО, 128 – запоріжці. Хвилиною мовчання діти та дорослі вшанували пам’ять тих, хто віддав життя за свободу людства від фашизму в Другій світовій війні, за суверенітет та територіальну цілісність України – в наш час.   Учні 11 класу Димшаков Антон та Шалаєва Анастасія від імені всіх присутніх поклали квіти до шкільної стіни пам’яті загиблих героїв АТО.

Захід 7 травня став також завершальним етапом шкільного конкурсу виховних проектів «Ми пам’ятаємо Ваші заповіти: цінності життя (звіт перед захисниками Батьківщини)», у якому взяли участь учні 2-3, 5-9 класів. Робота над проектами тривала протягом квітня 2018 року, журі визначило найкращих – лідерів конкурсу: групи 3-х, 7-х, 8-х класів та незрячих учнів. Кращі проекти «Україна очима незрячих!», «Родинні цінності: Сім’я. Родина. Батьківщина», «Нам 13, але ми – особистості!» діти представили гостям, а ветерани вручили переможцям сертифікати «Лідер проекту». Зі словами привітання до всіх учасників заходу звернулася директор Г.В. Тихомирова.

Захисники Батьківщини подякували дітям за їх добрі та щирі серця, а також звернулися до них з наказом зміцнювати, любити свою Батьківщину та назавжди бути відданими їй.

image001image002image003image004image005image006