Вони ще, здається, вчора звалися колеґіантками. А  вже сьогодні вони студентки: Дар’я Ріжко  –  студентка Національного технічного університету «Київський політехнічний університет імені Ігоря Сікорського», а Таїсія Зінов’єва  –  Запорізького національного університету.

 Минулого навчального року, останнього для дівчат навчального року в Запорізькому Січовому колеґіумі, і Дар’я, і Таїсія були учасниками обласного етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів  – членів Малої академії наук України. Перемоги учениць-випускниць на обласному етапі засвідчували подальшу їх участь у останньому, найвідповідальнішому, Всеукраїнському етапі конкурсу-захисту учнівських робіт. До нього одинадцятикласниці разом із науковими керівниками готувалися серйозно й ретельно. Та, на жаль, не судилося манівцям –переможцям  з усієї України зустрітися у весняному Києві…

 Тож абсолютні переможниці обласного етапу Дар’я Рожко і Таїсія Зінов’єва  вже у статусі студенток аж на початку листопада взяли участь у омріяному навесні конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт –  у онлайн-режимі. Таїсія виступала із власною поетичною збіркою «Дотик зсередини» (до речі, збірку прихильно сприйняли на Міжнародному фестивалі-конкурсі імені Марини Брацило «Хортицькі дзвони»), а Дар’я Ріжко захищала актуальну, як на сьогодні, роботу  –   «Радянські квазіреспубліки 1917-1919 р.р.: порівняльний аналіз донецько-криворізької республіки Таврида».

Серед небагатьох золотих медалістів, які до того ж стали й володарями стипендії Президента України,  – наша Дар’я Ріжко (науковий керівник –  Мирослава Лукашенко). Почесне ІІІ місце серед талановитих юних поетів України виборола наша Таїсія Зінов’єва (науковий керівник – Ольга Пєткова). Сердечно вітаємо з перемогою і юних учасниць-конкурсанток, і мудрих та досвідчених  наукових керівників!

У онлайн-захисті науково-дослідницьких робіт взяв участь і сьогоднішній вихованець колеґіуму – одинадцятикласник Олександр Поляков, науково-дослідницька робота якого була представлена у відділі екологічних та аграрних наук (секція «Агрономія»): «Вплив морфолого-біологічних особливостей на врожайність гібридів кукурудзи» (наукові керівники – О.Бережна, В.Єфіменко). Професійне журі виявило зацікавленість науковими пошуками Олександра і подякувало йому за них. Отож у Олександра Полякова перемоги ще попереду. Щиро зичимо і йому, і його науковим керівникам успіхів!

У Січовому колеґіумі зростають справжні професіонали, науковці, дослідники, вчені, митці  –  майбутня  гордість і слава України. А сьогодні  – це добра слава, це справді гордість твоя, Запорізький Січовий колеґіуме!