296 років тому в Україні загорілася життєва зірка людини, яка прославила нашу землю на весь світ. Уявити, що Григорій Сковорода народився майже 300 років тому, майже неможливо. Його філософська думка і поетичне серце настільки живі, його ставлення до світу, людей і до себе настільки надихаючі, що Григорій Савич цілком може вважатися нашим сучасником. Старшокласники Кам’янської школи-внтернату в рамках тижня педагогічної майстерності методичного об`єднання «Словесник» разом зі своїми наставниками взяли участь в підготовці і проведенні уроку-пізнання, уроку-відкриття на тему: «Людина, яка спіймала світ» про особистість філософа, педагога, письменника, педагога Г.С.Сковороди. Старшокласники Болгаріна А., Машкіна Ю., Стецура І., Пругло З., Неділько М., Ведмедько О., Канібоцький П.(10-А кл.), Алексєєва В.(12-А кл.), Фещенко Св.(9-А кл.), Ганза Д., Румянцева М.(8-А кл.) ґрунтовно і емоційно презентували присутнім відомості про життєвий і просвітницький шлях цієї непересічної особистості. Цікаві подробиці з життя Сковороди і легенду про останній день його життя доніс учням за допомогою жестового перекладу вчитель історії Квас В.Г. Цікавим був діалог щодо афоризмів філософа. Їх актуальність і сьогодні довели Гедікова М., Машкіна Ю., Гострий М., Хвостішков А., Неділько М., вихователь Гречко О.О. З великою цікавістю учні переглянули слайди про увіковічення пам`яті Г.С.Сковороди, про пам’ятники філософу, встановлені в Україні і за кордоном.

Самому ж Сковороді, дозволимо собі сміливість стверджувати, в магічний спосіб вдалося спіймати світ у тенета геніального розуму, відкрити людству його досі незвідані якості й прояви, спонукати людину мислити, пізнавати себе і світ, самовдосконалюватися. Дуже любив свій рідний край, свою любу Україну й коли відлучався за її межі, обов’язково прагнув скоріше туди повернутися.

Крім філософії, літературних творів і музики Сковорода  лишив нам, дорослим та учням, і урок цього рідкісного життя. Урок того,чого може досягти сильна духом людина; козацька душа, яка понад усе цінувала чесність і порядність; особистість, яка поставила високу ціль у житті і ніколи їй не зрадила. Він з повним правом заповідав написати на своїй могилі: “Світ ловив мене, та не спіймав”.

У ХХІ столітті ім’я Сковороди було занесено до списку «Великих українців».

В залі панувала атмосфера добра і бажання пізнавати нові імена славетних українців. Аби учні з проблемами слуху краще орієнтувалися в проблематиці матеріалу, було здійснено синхронний сурдопереклад (Жавжаров В.К.), мультимедійний супровід майстерно забезпечила Чуракова С.В.

IMG_0101IMG_0102IMG_0103IMG_0104IMG_0105IMG_0106IMG_0107IMG_0108IMG_0109IMG_0110