24 лютого 2021 року в КЗ «Центр туризму» ЗОР у форматі онлайн на платформі додатку Google Meet було проведено семінар-нараду методистів відділів освіти районних держадміністрацій і уповноважених в управлінні освітою об’єднаних територіальних громад «Про стан організації туристсько-краєзнавчої роботи у навчальних закладах області за 2020 рік».

З вітальним словом до учасників конференції звернувся директор Центру Олександр Романчук, який наголосив на необхідності збереження мережі позашкільних закладів туристсько-краєзнавчого напрямку Запорізької області.

Виконувач обов’язків директора Департаменту освіти і науки Запорізької облдержадміністрації Віктор Захарчук у своєму зверненні до учасників заходу наголосив, що впродовж останніх років спостерігається зацікавлення всіх верств населення туризмом, активна діяльність по залученню до туристсько-краєзнавчої діяльності в містах, районах та громадах області про що свідчить робота більше 600 гуртків туристсько-краєзнавчого спрямування, в яких займається більше  9000 вихованців. Також він урочисто нагородив кубками та грамотами Департаменту освіти і науки переможців огляду-конкурсу на кращу організацію туристсько-краєзнавчої роботи, а саме:

серед органів управління освітою міських рад:

І місце – управління освіти Мелітопольської міської ради (керівник – Щербак І.А.);

ІІ місце – управління освіти Енергодарської міської ради (керівник – Букреєва С.М.);

ІІІ місце – територіальний відділ освіти Комунарського району Департаменту освіти і науки Запорізької міської ради (керівник – Могилін О.В.);

ІІІ місце – відділ освіти виконавчого комітету Бердянської міської ради Запорізької області (керівник – Лазуренко Н.О.);

серед відділів освіти, молоді та спорту райдержадміністрацій області:

І місце – відділ освіти Мелітопольської районної державної адміністрації (керівник – Фатєєва Н.Г.);

ІІ місце – сектор освіти, культури, молоді та спорту Василівської районної державної адміністрації Запорізької області (керівник – Піскун М.М.);

серед відділів освіти територіальних громад:

І місце – відділ освіти Приморської міської ради (керівник – Галаніна О.М.);

ІІ місце – відділ освіти, молоді та спорту Чернігівської селищної ради (керівник – Куц Л.А.);

ІІІ місце – відділ освіти Берестівської сільської ради (керівник – Лисенко О.А.).

У своєму виступі Віктор Захарчук відзначив компетентну роботу педагогів області в туристсько-краєзнавчому напрямі.

Зі своїми доповідями і презентаціями виступили досвідчені педагоги КЗ «Центр туризму» ЗОР. Відкрила семінар-нараду доповідь заступника директора з НМР КЗ «Центр туризму» ЗОР Віталія Шелегеди «Аналіз стану туристсько-краєзнавчої роботи закладів освіти області у 2020 році. Програма «Ліси Запорізького Краю», в рамках якої доповідач окреслив тенденції змінення кількості вихованців гуртків області, показав рейтинги участі та місць у конкурсі звітів на кращу організацію туристсько-краєзнавчої роботи в місті, районі та ОТГ. Також доповідач наголосив про результати роботи гуртківців у програмі «Ліси Запорізького краю» протягом 2020 року.

Завідувачка методичного відділу Юлія Третяченко розповіла про короткочасні заходи КЗ «Центр туризму» ЗОР з підвищення кваліфікації педагогів у 2021 році та видачу сертифікатів Центру, зазначивши про необхідність визнання сертифікатів педагогічною радою закладу освіти, в якому працює учасник семінару, курсів тощо.

Наступні доповідачі анонсували масові заходи Центру, заплановані на 2021 рік: туристсько-краєзнавчого напряму (доповідач Дмитро Янущенко), військово-патріотичного (Олексій Ніколаєв), туристсько-спортивного (Анна Доценко) та МАН (Олена Шелегеда). Педагоги розповіли про особливості, місця та строки проведення масових заходів, наголосили на умовах участі в них.

Завершив семінар-нараду виступ методиста-екскурсовода Тетяни Мордовської, яка розповіла про тематичні програми КЗ «Центр туризму» ЗОР з організації пізнавальних екскурсій та квестів містом Запоріжжя та Музеєм історії дитячого туризму.

Загалом у семінарі взяло участь 57 учасників – керівники та методисти відділів освіти, педагогічні працівники закладів  загальної середньої та позашкільної освіти області.

0304050607080102