ДНЗ «Мелітопольське ВПУ» з березня 2021 стало учасником україно-німецького проєкту з розвитку соціального шкільного підприємництва. Для того, аби потрапити в число 20 закладів-переможців відбірковго туру заявка нашого училища мала зацікавити організаторів та привернути увагу серед інших 217 закладів освіти зі всіх областей України. До речі, саме наше Мелітопольське вище професійне училище стало єдиним представником професійно-технічної освіти серед переможців відбірковго туру. Адже цей проєкт передбачав участь підлітків 14-18 років, а саме такі учні і отримують разом із загальою середньою освітою професії на базі нашого училища.
Ініціатива під назвою «Social Student Companies to Activate the Youth» (коротко #StudBiz) реалізується у співпраці організацій School of ME та ChildFund Deutschland e.V. за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини.
У межах проєкту передбачено декілька етапів: короткі воркшопи з розвитку шкільного соціального підприємництва, поглиблене навчання для команд закладів освіти – переможців другого туру, та фінансування ініціатив з розвитку шкільних соціальних підприємств найактивніших з них. Окрім того, команда, яка зарекомендує себе найкраще на загальнонаціональному рівні, поїде на спеціальне стажування до Німеччини.
Поява цього проєкту не випадкова: минулого року Міністерством освіти і науки України була схвалена і рекомендована до запровадження у школах навчальна програма курсу за вибором «Соціальне шкільне підприємництво» для учнів 8–11 класів. Саме розробники вказаного курсу і виступили ініціаторами проекту.
У рамках участі у проєкті в Мелітопольському вищому професійному училищі вже було проведено 2 підготовчі інтерактивні уроки для зацікавлених учнів перших курсів з усіх професій, за якими навчаються підлітки. За результатами роботи на цих уроках було сформовано групу з 25 учнів, які виявили найбільшу зацікавленість та зрозуміли майбутні переваги та потенціал розвитку на базі училища соціального підприємства.
22-23 березня 2021р. для учнів відбувся воркшоп, який приїхали провести представники Запорізького благодійного фонду «Імпульс.ЮА», що є партнером проєкту у Запорізькому регіоні.
Протягом двох днів учні поглиблювали знання з того, що ж таке є соціальне шкільне підприємництво, чим воно відрізняється від звичайного бізнесу; обирали ті соціальні проблеми, які турбують їх найбільше та до вирішення яких вони готові долучитися на базі майбутнього соціального підприємства в своєму училищі; навчалися розрізняти та досліджувати причини та наслідки соціальних проблем; розробляли ідеї, які згодом стануть основою для створення працюючого соціального підприємства.
#EUКраїна #ЦеЄвроінтеграція