«Україна від А до Я» – саме таку назву мала віртуальна мандрівка, яку 22 лютого 2018 року здійснили рідною Батьківщиною учні та педагоги Запорізької школи-інтернату «Козацький ліцей».

Організатори заходу – вихователь Степанова Зінаїда Олександрівна та учні 8-А класу.

Ліцеїсти відправились подорожувати Україною: помандрували Києвом; дізнались багато цікавого про величну монументальну скульптуру в столиці – «Батьківщину-Матір», що розташована на високому правому березі Дніпра; завітали до Києво-Печерської лаври, а потім повернулися до рідного Запоріжжя.

Дівчата-ведучі Кузік Віолетта і Холомкова Єлизавета повідали історію будівництва та реконструкції Дніпрогесу.

Присутні в залі послухали авторську пісню «Запоріжжя – це моє місто» випускника «Козацького ліцею» Доновського Назара, переглянувши відеокліп, створений вчителем музики Соломніковою Тетяною Антонівною.

Потім відправились на Полтавщину. Бездоганно декламував уривок «Еней був парубок моторний» із «Енеїди» Івана Котляревського – першого художнього твору, написаного «живою» українською мовою, Мейко Данило.

Відвідали донецькі терикони, що є візитівкою міста Донецька. Побували в Карпатах, переглянувши цікавий відеосюжет «Унікальне підкорення Говерли: історія сходження двох друзів». Разом заспівали «Червону руту»; послухали зворушливу пісню «Човен» у виконанні учасника «Голосу країни» Владислава Бєліка на слова Івана Франка.

Ліцеїсти та педагоги дізнались багато цікавого про українського генія балету – Сержа Лифаря, який відродив французький балет і став одним із найвидатніших танцівників XX століття.

Бакаляр Вікторія розказала про один із дуже важливих народних символів України – рушник. Також дівчина нагадала, що саме вишитий рушник завжди був символом гостинності українців: зустрічаючи гостей, господарі підносили для них хліб із сіллю саме на рушнику.

Прекрасну презентацію «Петриківський розпис» підготувала і представила глядачам Слюсар Ярослава.

Гріх було не згадати і про футбол та улюблений клуб «Динамо» м. Києва. Родзинкою заходу став змістовний і досить лаконічний виступ середньої групи вихованців гуртка «Футбол» освітнього закладу.

Напередодні віртуальної мандрівки восьмикласники провели соціологічне опитування серед учнів «Наскільки добре ви знаєте українську мову?», висвітливши результати проведеного дослідження на екрані під час заходу.

Згадали і про легендарного неоднозначного письменника Миколу Гоголя та його літературні шедеври: «Тарас Бульба», «Вечори на хуторі біля Диканьки», «Сорочинський ярмарок».

Цікавим був діалог-інсценізація «Сорочинський ярмарок» між чоловіком (Митровичем Михайлом) та жінкою (Бєловою Сніжаною). Завдяки уривку з мюзиклу «Сорочинський ярмарок», за мотивами твору Гоголя, присутні в залі ніби побували на цьому колоритному ярмарково-виставковому заході на Полтавщині.

Завершилась віртуальна подорож рідним краєм піснею «Україна – це ми».

Дякуємо Зінаїді Олександрівні, а також її талановитим восьмикласникам за підготовку й проведення на досить високому рівні цікавого, пізнавального та яскравого заходу. Завдяки втіленню у реальність такого грандіозного проекту дізналися багато нового про свою Батьківщину.

IMG_0101IMG_0102IMG_0103IMG_0104IMG_0105IMG_0106IMG_0107IMG_0108IMG_0109IMG_0110IMG_0111IMG_0112