У травні у Запорізькій області проводиться ІІ (обласний) етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») (далі – Гра Сокіл» («Джура»).

Загальне керівництво підготовкою заходу здійснює Департамент освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації. Безпосередні виконавці – комунальний заклад «Запорізький обласний центр туризму і краєзнавства, екскурсій та спорту учнівської молоді» Запорізької обласної ради, обласний Штаб з проведення ІІ (обласного) етапу Гри Сокіл» («Джура») та головна суддівська колегія (ГСК).

На базі комунального закладу «Запорізький обласний центр туризму і краєзнавства, екскурсій та спорту учнівської молоді» Запорізької обласної ради 26 березня 2024 року відбулася семінар-нарада за участі представників органів управління освітою місцевої влади, закладів освіти, обласного Штабу з підготовки наймасштабнішого в області національно-виховного і водночас інтелектуального заходу для дітей та юнацтва.

Обласний етап Гри відбудеться в режимі онлайн 06-14 травня 2024 року на базі комунального закладу «Запорізький обласний центр туризму і краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді»  Запорізької обласної ради, (далі – КЗ «Центр туризму» ЗОР), в режимі онлайн за допомогою ресурсу Google Meet.

У змаганнях беруть участь команди, (далі – Рої), з числа учнів закладів загальної середньої освіти та вихованців закладів позашкільної освіти, а також членів дитячо-юнацьких громадських організацій.

Кількісний склад Рою – 10 осіб: 8 дітей (не менше 2 осіб іншої статі) та 2 керівники. У кожному Рої визначається провідник – ройовий.

Вікові групи учасників:

– молоді козаки (школярі старших класів віком 15-17 років);

– джури (школярі середніх класів віком 11-14 років).

Під час наради члени штабу, переважна більшість з яких мають безпосередній досвід організації змагань та конкурсів, педагоги обговорили Положення, а також Правила та Умови ІІ етапу Гри «Сокіл» («Джура»). На спільну думку, у теперішній воєнний стан наголос слід зробити на навчально-тренувально-пізнавальному аспекті Гри «Сокіл» («Джура»).

Для участі у Грі необхідно мати акаунт в соціальній мережі Facebook та зареєструватися за посиланням https://forms.gle/qopQB8ie6AEVRUEr7  до 01.05.2024.

Письмове підтвердження (заявка) про участь у обласному етапі Гри надсилається до 03.05.2024 р. на електронну пошту відділу краєзнавства та патріотичного виховання: kray_zoctkum@ukr.net

Урочисте відкриття і закриття відбудуться онлайн за допомогою ресурсу Google Meet.

З-поміж залікових змагань і конкурсів такі:

  • Конкурс представлення (візитівка рою);
  • Інтелектуальна онлайн-гра «Відун»;
  • Конкурс Ватра (театралізоване дійство);
  • Конкурс «Рятівник. Домедична допомога»;
  • Конкурс вмінь «Я вмію – ти теж зможеш!»;
  • Онлайн-зустрічі.

 

Наперед щиро зичимо усім учасникам славних перемог у чесній боротьбі!

 

ДОВІДКА

Всеукраїнська дитячо-юнацька військово-патріотична гра «Сокіл» («Джура») є системною формою позакласної роботи з військово-патріотичного та морально-етичного виховання дітей та молоді, спортивно-оздоровчої роботи, прогресивною формою учнівського самоврядування, важливим засобом формування національно-патріотичної свідомості.

Мета – виховання громадян-патріотів, захисників державної незалежності та територіальної цілісності України як високоморальних особистостей, які плекають українські традиції, духовні цінності, володіють відповідними знаннями, вміннями та навичками, здатні реалізувати свій потенціал в умовах сучасного суспільства.

Завдання заходу:

виховання дітей та молоді в дусі відданості Батьківщині й українському народу через відродження національних і загальнолюдських духовних та моральних цінностей;

набуття учнями знань, умінь і навичок, необхідних захиснику Батьківщини;

формування у молоді високих морально-психологічних якостей: доброчинності, мужності, сміливості, рішучості, відваги, стійкості, наполегливості, дисциплінованості та ініціативності на основі відновлення народних традицій;

упровадження військово-прикладних видів спорту, народних ігор та забав із метою гартування духу й тіла;

пропагування та популяризація здорового способу життя;

організація змістовного дозвілля школярів;

формування та закріплення основ самоврядування в учнівських колективах.

Screenshot_2Screenshot_11Screenshot_10Screenshot_16Screenshot_17Screenshot_18Screenshot_29Screenshot_33Screenshot_38Screenshot_42Screenshot_45Screenshot_46Screenshot_4Screenshot_7