Завершився десятий, ювілейний сезон Всеукраїнської школи з громадянської та волонтерської участі й патріотичного виховання «Агенти змін», що реалізується НЦ Мала академія наук України спільно з Молодіжною ініціативою «Серце в долоньках», Благодійною фундацією «Агенти змін» і Центром політичних студій та аналітики «Ейдос» .

Школа «Агенти Змін» – це всеукраїнський освітній проєкт для підлітків, який заохочує до саморозвитку, відповідального громадянства, проактивної участі у розвитку громад.

Цьогоріч із понад 400 учасників відбірного туру з усієї України 108 дітей – активних учнів 8–10-х класів – розпочали  онлайн навчання, яке відбувалося протягом квітня-жовтня. Навчаючись в умовах війни, діти довели, що вони не просто мріють, а й активно діють, втілюючи свої мрії, плани як в Україні, так і на окупованих територіях, в зоні активних бойових дій та за її межами, перебуваючи в країнах, куди вимушені були тимчасово переїхати через повномасштабне вторгнення росії в Україну.

Ними реалізовано 53 проєкти у 18 областях України, в Чехії, Німеччині, Іспанії, Англії, Литві, Польщі та Грузії. Серед проєктів: майстер-класи з рятування життя, екологічні тренінги, зйомки фільму, освітні гуртки для дітей, літературники, сайти, подкасти, спортивні челенджі, культурні та освітні заходи для іноземців про Україну та чимало іншого.

Серед поданих проєктів – волонтерський проєкт «Смуга усмішок» Влади Колеснікової – учениці 10-Б класу Січового колегіуму. Проєкт адресований дітям тимчасово переселених осіб (ВПО) із зон активних бойових дій, з тимчасово окупованих територій, які знайшли прихисток  у Січовому колегіумі.

 Метою проєкту авторка визначила внесення на постійній основі різними шляхами й діями чогось корисного у життя людей, які опинилися у надзвичайних умовах (проєкт тривав протягом липня місяця).

Здійснення проєкту стало можливим, зазначає Влада, за активної підтримки адміністрації, вчителів і працівників колегіуму, батьків, друзів, однодумців,  громадськості.

Найцінніше надбання – це усміхнені обличчя дорослих людей, людей похилого віку, які втратили свої домівки, близьких і знайшли прихисток у колегіумі, та особливо – дітей, які раділи кожній  нашій зустрічі. Чому  навчив проєкт, його підготовка і реалізація?

 – Передусім вважаю, що я стала сміливішою і більш впевненою у собі: йдучи до Школи, я була перекона, що мені допоможуть створити мій власний проєкт, а тепер розумію, що можу робити це і сама. Попереду – випуск, вибір майбутнього шляху. Думаю, що не помилюсь, адже тепер я маю досвід і знання, набуті у Школі «Агенти Змін».

сертиф_агенты 4photo_2022-11-11_19-10-34