27.02.2018 о 9.00 на базі комунального закладу «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» Запорізької обласної ради відбулося урочисте відкриття очного туру обласного етапу Всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2018». Цей конкурс започатковано в Україні у 1995 році.

У 2017-2018 н.р. у Конкурсі визначено такі номінації: «Українська мова і література», «Німецька мова», «Фізика», «Фізична культура».

На церемонії урочистого відкриття очного туру обласного етапу Всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2018» учасників привітали:

  • директор Департаменту освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації Озерова Тетяна Ярославівна,
  • заступник голови Запорізької обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України Юдін Юрій Іванович,
  • виконуюча обов’язки ректора КЗ «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» ЗОР, доктор психологічних наук, професор Гура Тетяна Євгеніївна,
  • заступник голови оргкомітету Конкурсу, виконуюча обов’язки проректора з науково-методичної роботи КЗ «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» ЗОР, доктор педагогічних наук, доцент Варецька Олена Володимирівна.

З вітальним словом і побажаннями успіху та творчої наснаги у конкурсних випробуваннях до учасників конкурсу звернулася голова журі, кандидат філологічних наук, доцент кафедри вивчення другої іноземної мови ЗНУ Мамедова Алла Іванівна.

Позитивні емоції усі присутні отримали від виступу учнів Запорізької гімназії № 45 Запорізької міської ради Запорізької області – вихованців зразкової хореографічної студії «Весняночка» Народного художнього колективу позашкільного навчального закладу Міського палацу дитячої та юнацької творчості.

Метою Конкурсу є виявлення і стимулювання творчих пошуків педагогів, піднесення ролі вчителя у суспільстві, поширення передового педагогічного досвіду.

У фінальному турі Конкурсу взяли участь 20 педагогів – по 5 у кожній номінації.

З 1000 до 1100 з метою створення сприятливих соціально-психологічних умов та налаштування на успішну роботу фіналісти мали можливість взяти участь у ПСИХОЛОГІЧНОМУ ТРЕНІНГУ «ЗНАЙОМСТВО».

З 1130 до 1500 у межах МЕТОДИЧНОГО ПРАКТИКУМУ конкурсанти демонстрували власну методичну майстерність, вміння використовувати сучасні підходи у компетентнісному полі Нової української школи й обирати оптимальні прийоми, способи, методи та засоби навчання для організації освітнього процесу.

Вони стали учасниками конкурсних випробувань – виконання завдання упродовж 1 год. 20 хвилин з використанням комп’ютера, без доступу до Інтернету (окрім вчителів номінації «Фізика»), презентування результатів роботи – 15 хвилин, відповіді на запитання журі – 10 хвилин, а саме:

  • у номінації «Німецька мова» – складання плану-конспекту уроку за навчальною темою, обраною в результаті жеребкування;
  • у номінації «Українська мова та література» – складання міні-конспекту уроку української мови у вигляді ментальної карти, що репрезентуватиме методичну підготовку вчителя до уроку за навчальною темою, обраною в результаті жеребкування;
  • у номінації «Фізика» – складання таблиці елементів структурних знань й шляхів їх формування, розроблення фрагменту уроку з поясненням нового матеріалу за навчальною темою, обраною в результаті жеребкування;
  • у номінації «Фізична культура» – складання дорожньої карти, що репрезентуватиме методичну підготовку вчителя до навчання учнів елементам видів рухової діяльності відповідно до модулів навчальної програми за темою, обраною в результаті жеребкування.

Підсумкові результати виступу учасників Конкурсу та фото-звіт перебігу подій розміщено на блозі «Педагогічна майстерня освітян Запорізького краю» (http://vrzpoblblog.blogspot.com/).

image001_1image003_1image005_1image007_1image009_1image013_1