26 січня 2021 року в онлайн-режимі відбулося позачергове засідання (онлайн) Ради професійної (професійно-технічної) в Запорізькій області за участю керівника регіональної команди Програми «EU4Skills: Кращі практики для сучасної України» Тетяни Хімченко, заступника керівника польського компоненту Проєкту EU4Skills Геннадія Русанова, експерта Програми EU4Skills Павла Хобзея,  представників Запорізького обласного союзу промисловців та підприємців «Потенціал», науково-методичного центру професійно-технічної освіти в Запорізькій області, закладів професійної (професійно-технічної) освіти.  Засідання провела заступник директора Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Олена Сороченко.

У межах проєкту EU4Skills було проведено дослідження стану та тенденцій розвитку регіонального ринку праці. Заступник керівника польського компоненту Проєкту EU4Skills Геннадій Русанов повідомив, що було опитано 3074 випускників  закладів професійної (професійно-технічної) освіти. «Майже 70 % випускників закладів професійно-технічної освіти через рік мають роботу. 92% працюють в Україні, – розповів Геннадій Русанов. – Чи використовують вони навички, які отримали під час навчання? Так, але 30,2% випускник працює за іншою професією. 30,9% випускників мають зарплату від 5 до 7 тисяч гривень, лише 17,1% – більше 13 тисяч гривень, а 13,7% отримує менше 5 тисяч гривень».

Експерт Програми EU4Skills Павло Хобзей проаналізував діяльність Ради професійної (професійно-технічної) в Запорізькій області та дав рекомендації щодо підвищення ефективності подальшої діяльності.

Учасники засідання обговорили важливість формування регіонального замовлення для задоволення потреб економіки регіону у кваліфікованих кадрах.

Формування регіонального замовлення для задоволення потреб економіки та регіону у кваліфікованих кадрах є одним з ключових завдань регіональної ради професійної освіти Запорізької області.

Не зважаючи на пандемію коронавірусу, у 2020 році 4824 особи  вступили на перший курс до закладів професійно-технічної освіти за регіональним замовлення, що становить 97,6 % від запланованих обсягів плану прийому (4943 особи). Загальний контингент закладів – 12791 учнів.

Заклади професійно-технічної освіти області здійснюють підготовку робітничих кадрів за 87 професіями з 19 напрямів господарської діяльності для 6  галузей економіки: промисловість, торгівля і громадське харчування, будівництво, сільське господарство, транспорт, житлово-комунальне господарство та побутове обслуговування населення.

У 2020 році пріоритетними залишаються професії для промисловості, громадського харчування і торгівлі, сільського господарства та транспорту.