21 січня 2022 року у Виставковому центрі «Козак Палац» відбулося офіційне закриття та нагородження призерів І етапу Всеукраїнського конкурсу професійної майстерності «WORLDSKILLS UKRAINE 2021».

Переможців привітали та нагородили дипломами й цінними подарунками від спонсорів заходу: Ольга Коваль, підкомітету з питань професійно-технічної та фахової передвищої освіти Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій; Олександр Костюченко, заступник Міністра освіти і науки України; Руслан Шиханов, заступник голови Запорізької обласної державної адміністрації; Олександр Мироненко, генеральний директор ПАТ «Запоріжсталь»; Наталія Рекова, перший проректор – проректор з навчальної роботи технічного університету Метінвест Політехніка.

Також на церемонії нагородження були присутні шановні гості, а саме:

Ірина Шумік, генеральний директор директорату професійної освіти Міністерства освіти і науки України; Людмила Бухаріна, директор Департаменту освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації; Олександр Паржницький, директор Науково-методичного центру професійно-технічної освіти у Запорізькій області; Олена Колеснікова, заступник генерального директора Федерації металургів України; Євгенія Савенко, представник Метінвесту, та керівники закладів освіти та представники підприємств регіону.

«За 7 років проведення WorldSkills Ukraine встиг зарекомендувати себе не тільки як майданчик для визнання професійного таланту, а й як місце, де молодь може познайомитися з кращими роботодавцями країни. Бізнес пильно стежить за учасниками, їхньою кар‘єрною траєкторією, адже знає, що перемога тут є маркером гарних навичок та знань. Завдяки дружній і теплій атмосфері, яка притаманна WorldSkills Ukraine, учасники обмінюються враженнями та думками між собою. Радію, що щороку родина WorldSkills тільки розширюється, а конкурс набирає обертів по всій країні», – зазначила Ольга Коваль.

До участі у запорізьких відборах подали заявки майже 100 осіб, але фактично до виконання завдань було допущено 73 учасника. Це учні закладів професійної (професійно-технічної) та фахової передвищої освіти, робітники, що працюють. Для допуску на конкурсний майданчик учасники та майстри виробничого навчання, які їх супроводжують, організатори проходили експрес-тестування на COVID-19.

«Конкурс у Запоріжжі організовано на високому рівні, це один з показових регіонів. Вже у лютому ми розпочнемо підготовку до національного фіналу і зберемо перше у 2022 році засідання оргкомітету. Обговоримо концепцію заходу та, зокрема, фінансові питання. Оскільки популяризація професійної освіти нині є пріоритетом на державному рівні, на фінал WorldSkills Ukraine у держбюджеті передбачено понад 1 млн гривень. Але враховуючи кількість учасників та високий рівень конкурсу, ми вже зараз розуміємо, що цього недостатньо. Тож розпочнемо переговори з роботодавцями, потенційними спонсорами, які зацікавлені в підвищенні престижу робітничих професій. Тільки так, через реальні дії та інвестиції, сучасній молодій людині можна довести, що сучасний профтех дійсно змінився», – пояснив Олександр Костюченко.

За результатами конкурсних завдань визначено переможців:

Компетенція «Експлуатація та обслуговування залізничного транспорту»:

1 місце – Усенко Іван Олександрович (Державний навчальний заклад «Запорізький професійний ліцей залізничного транспорту»).

2 місце – Шевкатов Вадим Серверович (ПАТ «Запоріжсталь»).

3 місце – Чорнокнижний Євгеній Павлович (Державний навчальний заклад «Запорізький професійний ліцей залізничного транспорту»).

Компетенція «Електромонтажні роботи»:

1 місце – Комаров Вячеслав Васильович (Державний навчальний заклад «Запорізький політехнічний центр професійно-технічної освіти»).

2 місце – Бараненко Андрій Володимирович (Державний навчальний заклад «Запорізький політехнічний центр професійно-технічної освіти»).

3 місце – Трипичонок Олександр Сергійович (Державний навчальний заклад «Запорізьке машинобудівне вище професійне училище»).

Компетенція «Слюсарні роботи»:

1 місце – Звілінський Дмитро Андрійович (Державний навчальний заклад «Запорізьке вище професійне училище «Моторобудівник»).

2 місце – Вернидуб Климентій Сергійович (Державний навчальний заклад «Запорізький професійний ліцей автотранспорту»).

3 місце – Коломоєць Данило Анатолійович (Державний навчальний заклад «Василівський професійний ліцей»).

Компетенція «Підйом та транспортування вантажів»:

1 місце – Заіченко Олександр Олександрович (Державний навчальний заклад «Запорізький політехнічний центр професійно-технічної освіти»).

2 місце – Тетюєв Віталій Миколайович (ПРАТ «Дніпроспецсталь»).

3 місце – Косицький Олег Володимирович (Державний навчальний заклад «Запорізький професійний ліцей автотранспорту»).

Компетенція «Зварювальні роботи»:

1 місце – Лачинов Максим Володимирович (Державний навчальний заклад «Запорізьке вище професійне училище «Моторобудівник»).

2 місце – Самарський Олександр Юрійович (Державний навчальний заклад «Запорізький політехнічний центр професійно-технічної освіти»).

3 місце – Семікін Владислав Сергійович (ТОВ «Метінвест-промсервіс»).

Компетенція «Токарні роботи»:

1 місце – Лазоренко Олександр Леонідович (Державний навчальний заклад «Запорізьке вище професійне училище «Моторобудівник»).

2 місце – Фарзалієв Азіз Ага огли (Державний навчальний заклад «Мелітопольське вище професійне училище»).

3 місце – Герман Денис Олексійович (Державний навчальний заклад «Запорізьке вище професійне училище «Моторобудівник»).

Компетенція «Кладка цегли»:

1 місце – Бадика Назар Вікторович (ТОВ «Метінвест-промсервіс»).

2 місце – Горєлкін Ігор Едуардович (Державний навчальний заклад «Бердянський центр професійно-технічної освіти»).

3 місце – Сергєєв Олександр Віталійович (Державний навчальний заклад «Мелітопольський багатопрофільний центр професійно-технічної освіти»).

Компетенція «Перукарське мистецтво»:

1 місце – Кузьменко Софія Костянтинівна (Державний навчальний заклад «Бердянський центр професійно-технічної освіти»).

2 місце – Димшаков Антон Романович (Державний навчальний заклад «Запорізьке вище професійне училище моди і стилю»).

3 місце – Зварич Кристина Олександрівна (Державний навчальний заклад «Запорізький професійний ліцей сервісу»).

Вітаємо переможців І етапу Всеукраїнського конкурсу професійної майстерності «WORLDSKILLS UKRAINE 2021» та бажаємо перемоги у фіналі конкурсу.

WorldSkills International  – це масштабний міжнародний некомерційний рух, який об’єднує понад 70 країн світу. Його мета – підвищити престиж робітничих професій, а також розвивати професійну освіту.

Україна офіційно долучилася до руху WorldSkills International 2016 року. Конкурс є важливим інструментом популяризації робітничих професій, а також розвитку державно-громадського партнерства в системі освіти.

Організатори конкурсу: Міністерство освіти і науки України спільно з Федерацією роботодавців України.

 

DSC_0713picture (1)pictureDSC_0727DSC_0881DSC_0757DSC_0796DSC_0830DSC_0846DSC_0872DSC_0870DSC_0898