14-16 травня 2021 року комунальним закладом «Запорізький обласний центр туризму і краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді» Запорізької обласної ради на узбережжі Старого Дніпра острова Хортиця було проведено ХІІІ обласний природничо-краєзнавчий зліт учнівської молоді «Знай, люби, бережи».

У заході взяли участь 13 команд області: з Хортицького та Вознесенівського районів м. Запоріжжя, Енергодарської, Василівської, Мелітопольської та Вільнянської міських рад, Чернігівської та Більмацької селищних рад, а також закладів освіти обласного підпорядкування: Загальноосвітня санаторна школа-інтернат Хортицької національної академії та Запорізька школа-інтернат «Козацький ліцей».

На урочистому відкритті зльоту з привітальним словом до учасників звернулася Сороченко Олена Вікторівна, заступник директора Департаменту освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації, яка побажала командам успіхів, чудових вражень та міцного здоров’я.

Змагалися команди у двох вікових групах: молодша (5-7 класи) та старша (8-11 класи). Програмою зльоту передбачалися майстер-класи з різних видів краєзнавства (екологічне, географічне, геологічне), під час яких команди мали змогу отримати нові знання, розвинути свої вміння та відкрити для себе щось нове. З метою отримання нових вражень та відчуттів учасники спробували себе у скелелазінні, познайомилися з веслуванням на туристичній байдарці не тільки в теорії, але й на практиці.

На другий день зльоту на юних краєзнавців чекали складні випробування на контрольному природничо-краєзнавчому маршруті, який включав  визначення формули лісу, ботанічні, гідрологічні, геологічні та метеорологічні дослідження.

Переможцями зльоту стали:

– у старшій віковій групі:

І місце – команда «Позитрон α» Енергодарського центру туризму, краєзнавства та спорту Енергодарської міської ради (керівник Ясінська Н.В.);

ІІ місце – команда «Екстремали» Верхньотокмацького ОЗЗСО Чернігівської селищної ради, вихованці КЗ «Центр туризму» ЗОР (керівник Солоха А.В.);

ІІІ місце – команда «ЮНЕКО» Запорізької гімназії № 45 Запорізької міської ради, вихованці КЗ «Центр туризму» ЗОР (керівник Шелегеда В.І.).

– у молодшій віковій групі:

І місце – команда «Ритм» комунального закладу «Центр позашкільної освіти» Мелітопольської міської ради (керівник Костікова Н.В.);

ІІ місце – команда «Бджоли» Верхньотокмацького ОЗЗСО Чернігівської селищної ради (керівник Солоха С.О.);

ІІІ місце – команда «Прометей-2» Загальноосвітньої санаторної школи-інтернату Хортицької національної академії (керівник Галуза Т.В.).

Бажаємо ніколи в собі не сумніватися, постійно прагнути до перемог і високих нагород! Нехай ваше життя буде сповнене добрих емоцій і щирих почуттів!

120102030405060708091011