З 30 жовтня по 3 листопада 2023 року на базі Багатопрофільного ліцею для обдарованих дітей у місті Чернівці відбувся фінальний етап Всеукраїнського учнівського турніру істориків з проблематики Голодомору 1932-1933 років в Україні – геноциду українського народу в контексті подій сучасної російсько-української війни, який об’єднав учасників із різних куточків України.

Тематика турніру вибрана не випадково, адже цьогоріч Україна на державному рівні вшановує пам’ять жертв Голодомору. Уже вдев’яносте трагедія Голодомору – це ключова подія української національної пам’яті. Так було до 24 лютого 2022 року. Нині Україна при підтримці демократичного світу вже більше як шістсот днів боронить свою державність, територію та національну ідентичність у смертельному поєдинку проти свого «історичного ворога».

Цей захід – важлива подія для всіх юних знавців історії, які бажали продемонструвати свої знання, розуміння минулого та визначення шляхів розвитку в майбутньому, самореалізуватися в колі однодумців.

Турнір об’єднав молодих істориків із різних регіонів України: змагалося 12 команд, серед яких – і команда «Джури» Запорізького Козацького ліцею, що представляла Запорізьку область у фіналі змагань.

Завдання стосувалися таких тем, як злочин геноциду, голод початку 1930-х років, період петлюрівщини, бандерівщини, денацифікації України, а також знищення росією продовольчих складів і зерносховищ. Ці теми є важливими складовими історії України, і їх вивчення допомагає молодому поколінню краще розуміти минуле своєї країни.

Команда учнів Козацького ліцею «Джури» здобула почесне 4 місце у змаганнях. Усіх учасників нагородили дипломами та цінними подарунками.

Турнір юних істориків був сповнений інтенсивними дискусіями й висловлюваннями. Знавці історії, окрім знань, продемонстрували також дослідницькі навички й аналітичний підхід до історичних подій. Опоненти, рецензенти, спостерігачі та доповідачі команд показали свою глибоку обізнаність із проблематики Голодомору 1932—1933 років в Україні — геноциду Українського народу.

Також для учасників турніру було організовано екскурсію центром міста та Чернівецьким національним університетом імені Юрія Федьковича.

Щира подяка всім організаторам – Міністерству освіти і науки України, Національній академії наук України, Департаменту освіти і науки ЧОВА, Чернівецькому національному університету імені Юрія Федьковича, Інституту післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області, громадській організації «Український науково-дослідний та освітній центр вивчення Голодомору» (HREC in Ukraine).

Дякуємо комунальній обласній спеціалізованій школі-інтернату ІІ-ІІІ ступенів «Багатопрофільний ліцей для обдарованих дітей» за теплий прийом та гостинність.

81235