1 жовтня 2023 року в Запорізькому Козацькому ліцеї відбувся урочистий захід, присвячений Дню захисників і захисниць України, Дню Покрови Пресвятої Богородиці та Дню Українського козацтва.

Свято розпочалося традиційно з виконання Державного гімну України. Хвилиною мовчання вшанували пам’ять захисників і захисниць, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України.

Під час заходу учні Козацького ліцею та Січового колегіуму розділили з вихованцями Запорізького обласного ліцею-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою «Захисник» тривожний і урочистий момент дорослішання –  першокурсники приймали Урочисту клятву ліцеїста.

Клятву читав першокурсник – ліцеїст 21 взводу, випускник Козацького ліцею Антон Поддашкін.

Учасників заходу привітали заступник директора Департаменту освіти і науки ЗОДА Віктор Захарчук, депутати Запорізької обласної ради Ірина Півень і Світлана Македонська.

З вітальним словом звернувся офіцер цивільно-військового співробітництва, майор Тимофій Ничепорук та від оперативного угруповання військ «Запоріжжя» подарував вихованцям Захисника прапор із підписами героїв.

Завершилася посвята для вихованців ліцею «Захисник» врученням посвідчення ліцеїста та нагрудного знаку військового ліцеїста.

Військова, снайпер на позивний «Білка», учасниця Антитерористичної операції та Операції Об’єднаних Сил на Сході України Юлія Матвієнко привітала юних майбутніх захисників України.

Викликав захоплення у присутніх на урочистому заході показовий виступ вихованців дитячо-юнацької спортивної школи «Спас» м. Запоріжжя – осередок «Спас-Вихор» (Тренерка – Олександра Мурцхваладзе).

Додала бадьорості та зарядила енергією Зиза Аделіна, керівниця вокального гуртка «ГранДен» Запорізького обласного центру художньо-естетичної творчості учнівської молоді.

Завершився захід виконанням Маршу нової армії («Зродились ми великої години»).

Наші нащадки славних козаків – військовослужбовці – сучасні супергерої, які самовіддано, завзято та мужньо боронять рідну землю від російських загарбників, поширюють кращі військові традиції боротьби за незалежність і волю, сприяють зміцненню патріотичного духу у суспільстві.

Ми віримо і знаємо, що небо нашої України-матері стане мирним, адже його оберігають славні воїни.

9101112131415161713.34578