23 березня 2023 року в конференц-залі Запорізької торгово-промислової палати відбувся Регіональний круглий стіл «Співпраця бізнесу і закладів ПТО Запорізької області у воєнний та повоєнний час: драйвери та передумови успіху». Захід ініційовано Департаментом освіти і науки облдержадміністрації та Запорізькою обласною федерацією роботодавців за підтримки німецької організації SEQUA.

Захід модерували Олександр ГОЛОВКО, голова Запорізької обласної федерації роботодавців, та Людмила БУХАРІНА, директор Департаменту освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації.

З січня 2023 року у Запорізькій області у рамках реалізації програми «EU4Skills: Кращі навички для сучасної України» реалізується проєкт щодо здійснення перепідготовки дорослого населення за скороченими програмами за професіями «Токар» та «Машиніст крана металургійного виробництва» на базі ДНЗ «Запорізький політехнічний центр професійно-технічної освіти» та ДНЗ «Запорізьке машинобудівне вище професійне училище» для підприємств м. Запоріжжя (ПАТ «Запоріжсталь», АТ «Мотор Січ», КП «Науково-виробничий комплекс «Іскра»). Фінансування проєкту здійснюється німецькою організацією SEQUA.

Учасників заходу привітали Народний депутат України Сергій Штепа, державний експерт директорату професійної освіти Міністерства освіти і науки України Сергій Коваленко та керівник регіональної команди Програми «Професійна інтеграція внутрішньо переміщених осіб/EU4Skills» Тетяна Хімченко.

Міжнародні партнери – Анастасія Тулке, керівник проєкту  SEQUA, та Фолькер Штотцнер, координатор проєкту SEQUA, розповіли про позитивний досвід запровадження проєкту у Запорізькій області та висловили сподівання на продовження співпраці з цього напряму.

Про сучасні виклики і можливості для розвитку профтехосвіти області у воєнний та повоєнний час доповіла директор Департаменту освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації Людмила Бухаріна.

Регіональний координатор проєкту SEQUA у Запорізькій області, заступник виконавчого директора Запорізької обласної федерації роботодавців Валерій Сапронов більш детально розповів про ефективність перепідготовки дорослого населення за скороченими програмами.

Активно долучилися до обговорення теми круглого столу  начальник відділу у Запорізькій області Міністерства у справах ветеранів України Костянтин Денисов, директор Центру компетенцій та розвитку людського капіталу Федерації роботодавців України Людмила Василега, директор Запорізького обласного центру зайнятості Ірина Дуднік, заступник голови Запорізької обласної ради профспілок Тамара Белескова, начальник відділу розвитку персоналу ПАТ «Запоріжсталь» Володимир Гриценко, директор Департаменту з персоналу КП «Науково-виробничий комплекс «Іскра» Сергій Чечель, директор ГС «Запорізький кластер “Інжиніринг-Автоматизація-Машинобудування» Андрій Карпенко, директор ДНЗ «Запорізький політехнічний центр професійно-технічної освіти» Володимир Полухін, директор ДНЗ «Запорізьке машинобудівне вище професійне училище» Олександр Олійник, директор Науково-методичного центру професійно-технічної освіти у Запорізькій області Олександр Паржницький.

За підсумками роботи Регіонального круглого столу сформовано проєкт резолюції засідання щодо підвищення ефективності подальшої співпраці бізнесу і закладів ПТО Запорізької області у воєнний та повоєнний час.

 

DSC_0046DSC_0052DSC_0078DSC_0081DSC_0130photo1679592942 (1)photo1679592942 (2)photo1679592942 (3)photo1679592942