09 вересня 2020 року у приміщенні комунального закладу «Запорізький обласний центр туризму і краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді» Запорізької обласної ради (далі – КЗ «Центр туризму» ЗОР) було проведено обласний семінар «Використання сучасних ГІС-технологій у туристсько-краєзнавчій та пошуково-дослідницькій діяльності учнівської молоді».

У заході взяло участь 49 педагогів з усіх куточків області: Хортицького та Комунарського районів м. Запоріжжя, міст Бердянськ, Енергодар та Мелітополь; Вільнянського, Токмацького, Приморського та Запорізького районів;  Петро-Михайлівської, Чернігівської, Широківської та Веселівської об’єднаних територіальних громад; закладів обласного підпорядкування: Малобілозерська школа-інтернат «Дивосвіт» та Запорізька школа-інтернат «Січовий колегіум», а також співробітники КЗ «Центр туризму» ЗОР.

Розпочав семінар завідувач відділу краєзнавства та патріотичного виховання Дмитро Янущенко з розгляду питання «Система заходів з краєзнавства та військово-патріотичного виховання КЗ «Центр туризму» ЗОР у 2020-2021 н.р.». Також Дмитро Янущенко поділився досвідом практичного використання ГІС-технологій у туристсько-спортивній та краєзнавчій діяльності.

Тему «Система туристсько-спортивних заходів КЗ «Центр туризму» ЗОР у 2020-2021 н.р.» висвітлила Анна Доценко, завідувачка туристсько-спортивного відділу .

Сергій Похилько, керівник гуртка «Географічне краєзнавство» КЗ «Центр туризму» ЗОР, у своєму виступі розкрив  тему теоретичних аспектів ГІС-технологій та можливостей їх використання у туристсько-краєзнавчій роботі учнівської молоді.

Олег Тубольцев, науковий співробітник НЗ «Хортиця» та голова ГО «Нова археологічна школа», ознайомив присутніх з використанням ГІС-технологій в охороні і збереженні археологічних та історичних пам’яток.

Надав методичні рекомендації щодо створення карт для спортивного орієнтування та розповів про можливості використання ГІС-технологій у спортивному туризмі та спортивному орієнтуванні Олександр Горошко, методист туристсько-спортивного відділу.

Яскравим підсумком семінару стало практичне заняття з онлайн-орієнтування, яке було проведено Олександром Горошком.

По закінченню семінару учасники отримали практичні поради та індивідуальні консультації відповідно теми семінару, а також були  вручені сертифікати про підвищення кваліфікації педагогічних працівників.

Сподіваємося, що семінар залишив у наших гостей тільки приємні враження.

51234