У грудні цього року вся літературна спільнота  відзначає 140 років від дня народження Олександра Олеся – митця  світового масштабу, поета-лірика, драматурга.

З нагоди знаменної дати у школі-інтернаті «Джерело» вчителями-словесниками Засоріною О.В та Сапальовою Н.Г була підготовлена  і проведена низка літературних заходів з метою ознайомлення учнівського колективу з життєвим і творчим шляхом О. Олеся, найкращими  доробками  поета: експозиційна книжкова виставка «Олександр Олесь – співець українського відродження», поетичний вернісаж  «Чари поезії О. Олеся», літературно-музичний вечір-портрет «Журба і радість – два крила», тематичний  урок в 11  класі  «Олександр Олесь – співець краси й кохання».

Школярі дізналися багато нового, цікавого про великого поета. Учні 7,8,11 класів  виразно читали поезії  О. Олеся, з великим задоволенням прослухали пісні  та романси  на слова генія романсу: «Айстри», «Чари ночі», «Ворони» тощо. Учні  п’ятих класів  презентували інсценізацію казок  Олександра Олеся: «Лисичка, Котик і Півник», «Микита Кожум’яка». На уроках української літератури вихованці  «Джерела» створювали репортажі   про уявну зустріч з видатним поетом, складали сенкани про нього.   У душах вдячних учнів «Джерела» назавжди залишиться  пам’ять про поета-лірика, а його поезія буде облагороджувати їх серця і почуття, супроводжуючи все життя.