У закладах освіти 9-12 березня 2021 року Новомиколаївської та Тернуватської об’єднаних громад з метою вшанування пам’яті Тараса Шевченка, виховання любові і поваги до спадщини, яку залишив поет, проходили щорічні Шевченківські дні, в рамках яких проведена низка різноманітних заходів.

Змістовно і цікаво вони відбулися в ОНЗ Новомиколаївська СЗОШ І-ІІІ ступенів № 1. Молодші школярі працювали над створенням арт-проектів. Для учнів 4-х класів проведено виховну годину «Тарас Шевченко – видатний поет України» та квест «Шевченкове слово», для п’ятикласників – виховну годину «Дітям про Шевченка».Учні 6 класів підготували творчі виступи «Мій Шевченко», дев’ятикласники взяли участь в Шевченківській вікторині, а в 11 класі пройшов інтегрований урок «Вони – Леся і Тарас – думали про Україну». Школа доєдналася до літературного челенджу до 207-річчя з дня народження поета. У медіатеці протягом тижня діяли книжкова та малюнкова виставки «Шевченко і Україна». Поряд з традиційними формами роботи багато сучасних. Проходячи коридорами школи, неможливо не помітити крилаті вислови Шевченка, ілюстрації до його творів, з розміщеними всередині QR-коди, які приховують у собі цікаве, прекрасне, незвідане про Кобзаря. Наприклад, Богдан Ступка декламує поезії Шевченка, посилання на віртуальний музей поета, цікавий тест, який допоможе визначити, наскільки добре ти ознайомлений з постаттю класика.

Урочистою лінійкою «Уклін Тобі, Кобзарю» розпочалися святкові заходи в Новомиколаївській філії ОНЗ Новомиколаївська СЗОШ І-ІІІ ступенів № 1.

Учні КЗ «Тернуватський ОЗЗСДО» стали учасниками ранкової зустрічі «Шевченко в наших серцях», виставки дитячих малюнків «Мій улюблений твір Кобзаря», конкурсу на краще виконання віршів «Читаємо тебе, Тарасе», відеочеленджу «Ми пам’ятаємо тебе, Тарасе!», уроку – презентації  «Шлях Кобзаря – то шлях мого народу», ознайомилися з виставкою книжок «Ми чуємо твій голос, Кобзарю, крізь століття».

Школярі Любицької ЗОШ І-ІІІ ступенів брали участь у конкурсі декламаторів «Читаймо Тараса, учімося в нього».

Багато цікавих заходів  відбулися в КЗ Софіївський НВК. Серед них перегляд відеороликів «Як Тарас Шевченко став зіркою», «Картинна галерея Шевченка», «З Днем народження, Тарасе!», участь у літературному аукціоні «Він був як полум’я. Його рядки – дзвінкі і небезпечні, наче криця», брейн-ринзі «Слово Кобзаря світить ясно, мов зоря!», флешмобі з читання поезії «Садок вишневий коло хати» та мотиваційній фотосесії «Шевченко – співець українського народу!», у заходах «Шляхами Тараса Шевченка».

Літературне свято «Діамант у кожусі» відбулося в Підгірненській ЗОШ І-ІІІ ступенів. Шкільний бібліотекар підготувала книжкову виставку «Пісня Кобзаря живе у серці українців».

Учні 11 класу КЗ Сторчівський НВК разом зі своїм вчителем працюють над проєктом зі створення учнівської абетки – енциклопедії  «Тарас Шевченко від А до Я». Молодші школярі стали учасниками чудового святкового виховного заходу «Славетний Кобзар».

У КЗ Терсянський НВК проведено літературні читання «Вінок Кобзареві», малюнкову вікторину до творчості Тараса Шевченка, фотоквест «Життя і творчість Т. Г. Шевченка», онлайн – вікторину «Що ми знаємо про Т.Г. Шевченка», написання есе «Шевченко в моєму серці».

Школярі КЗ «Трудова ЗОШ І-ІІ ступенів» брали участь у конкурсі декламаторів віршів «З іменем Тараса» і малюнків до творів Великого Кобзаря, переглянули відео «Таємниці генія Шевченка». У школі діяла книжкова виставка «Не вмирає душа наша. Не вмирає воля».

У закладі дошкільної освіти «Теремок» вихователі на заняттях «Великий Кобзар – син України», «Життя та творчість великого Тараса Шевченка», «Слухання віршів Т.Г.Шевченка» знайомили дітей з творчістю українського поета. Педагогічні працівники взяли участь у літературному челенджі на Фейсбуці #Тарас Шевченко#207 років#Кобзар.

У ЗДО «Пролісок» відбулося свято «Шевченко – символ України», проведено тематичні заняття «Шевченко – видатний поет України». Вихователі інсценізували уривок з поеми Т.Шевченка «Катерина».

Щира вдячність усім дитячим та педагогічним колективам за проведення великої роботи з вшанування пам’яті національного генія України Тараса Шевченка.

Шевченківські дні завершилися, але наша вічна дорога до Кобзаря продовжується…

Ніка Ганоцька Любицька ЗОШ І-ІІІ ступенівОНЗ Новомиколаївська СЗОШ І-ІІІ ступенів №1 2ОНЗ Новомиколаївська СЗОШ І-ІІІ ступенів №1Підгірненська ЗОШ І-ІІІ ступенівСвято Славетний  Кобзар в КЗ Сторчівський НВКФілія ОНЗ Новмиколаївська СЗОШ І-ІІІ ступенів №1Дитячі малюнки до творів Шевченка в КЗ Софіївський НВКЗДО Пролісок 2ЗДО ПролісокЗДО ТеремокКатя Бородіна КЗ Тернуватський ОЗЗСДОКЗ Софіївський НВК 2КЗ Софіївський НВККЗ Тернуватський ОЗЗСДОКЗ Трудова ЗОШ І-ІІ ступенів 2КЗ Трудова ЗОШ І-ІІ ступенів