20 квітня 2021 року відповідно до рамкової програми співробітництва між Україною та Європейським фондом освіти на 2021 рік відбулась ініціативна онлайн-зустріч щодо впровадження інструменту SELFIE в Україні. Тема цієї зустрічі – запуск пілотного проєкту з використання інструменту SELFIE в Україні за участі закладів загальної середньої та професійно-технічної освіти, відібраних Міністерством освіти і науки України, з метою здійснення ними самооцінки, а на її підставі – відповідного подальшого стратегічного планування в контексті цифрової трансформації.

У пілотуванні он-лайн інструменту SELFIE беруть участь і 30 закладів загальної середньої освіти Запорізької області. Організаційно-методичний супровід проєкту в області здійснює Департамент освіти і науки Запорізької ЗОДА та Запорізький ОІППО (координатори Субота Г.С., Чернікова Л.А.).

Протягом двох тижнів закладам освіти потрібно організувати опитування учнів, вчителів та керівників щодо оцінювання різних аспектів цифровізації в закладі. За результатами заклади освіти отримують детальний інтерактивний звіт щодо стану впровадження ІТ технологій в освітній та управлінський процес, а також рекомендації щодо подальшого розвитку. І ця робота стимулюватиме розроблення аргументованої освітньої політики, стратегії розвитку закладу та побудови внутрішньої системи забезпечення якості освіти на засадах застосування інноваційних технологій.

Відкрили онлайн-зустріч та звернулися з привітальним словом до учасників: Артур Селецький, заступник міністра освіти і науки України з питань цифровізації; Валерія Іонан, заступник міністра цифрової трансформації з питань євроінтеграції в Україні; Мартін Шрьодер (MartinSchröder), керівник другого відділу програм зовнішньої допомоги “Місцевий і людський розвиток”, представництво ЄС в Україні; Ів Пюні (Yves Punie), заступник голови підрозділу з питань людського капіталу та зайнятості Об’єднаного дослідницького центру Європейської Комісії; Мануела Пріна (Manuela Prina), голова підрозділу з питань визначення та розвитку компетентностей Європейського фонду освіти; Сюзанна М. Нільсен (Susanne M. Nielsen), фахівець з питань розвитку людського капіталу, координатор Європейського фонду освіти в Україні.

На пленарному засіданні з доповіддю «Підтримка шкіл при переході до цифрового навчання та проект ЄС SELFIE» виступив Алессандро Бролпіто (Alessandro Brolpito), старший фахівець з питань цифрових компетентностей і навчання Європейського фонду освіти.

Практичний семінар для шкільних координаторів SELFIE провела Ліліан Вейкерт Ґарсіа (Lilian Weikert Garcia), технічний координатор SELFIE, Об’єднаний дослідницький центр. Були висвітлені питання: реєстрація школи, встановлення SELFIE в школі; запуск SELFIE та участь в опитуванні; використання даних звіту SELFIE.

Друга частина конференції проходила у форматі секційних засідань, де шкільні координатори ознайомилися з інструментом SELFIE, отримали практичні консультації та зареєстрували свої заклади освіти на платформі SELFIE. Тренінги провели модератори проєкту SELFIE в Запорізькій області Давидовський М.В., Здоровець О.Ф. та Северина Л.М., співробітники Центру інформатизації освіти Запорізького ОІППО.

На секції керівників закладів модератор Тетяна Нанаєва, Національний експерт з питань SELFIE в Україні, окреслила управлінські дії щодо запуску анкетування, обговорення результатів та застосування отриманих результатів для визначення освітньої політики розвитку закладу.

Підбиваючи підсумки онлайн-зустрічі, Катаріна Вибрік (Katarina Vybrik), Національний координатор SELFIE, Ніколета Джіанноцу (Nikoleta Giannoutsou), дослідник об’єднаного дослідницького центру, Алессандро Бролпіто (Alessandro Brolpito), старший фахівець із питань цифрових компетентностей і навчання Європейського фонду освіти зазначили важливість розпочатого пілотного проєкту для розвитку всієї системи освіти України та найближчі плани його реалізації.

Детальніше читайте на сайті МОНУ https://mon.gov.ua/ua/news/upershe-v-ukrayini-60-shkil-ta-30-zakladiv-profosviti-projdut-ocinku-vprovadzhennya-cifrovih-tehnologij-za-dopomogoyu-selfie-pilot-trivatime-u-kvitni-travni