Вихованці Запорізького Січового колегіуму взяли участь в інтерактивній конференції «Питання безпеки дозвілля дітей під час літніх канікул в умовах карантину», яка була організована Запорізькою обласною радою разом із представниками ювенальної превенції, вибухотехнічної та кінологічної служби.

Обговорювана проблема для колегіантів не була новою: незважаючи на дистанційне завершення навчального року, вони разом із вихователями, класними керівниками та батьками виробили правила безпеки на канікулярний час.

Досвідом роботи з цього питання на конференції поділилася директор колегіуму Валентина Єршова. Проте таке глибоке, серйозне обговорення актуальних на сьогодні проблем безпеки (а в конференції у режимі ZOOM взяли участь колегіанти 9-10 класів) було дуже потрібним. Тож разом із вихованцями до відеоконференції підключилися й заступник директора з виховної роботи Віта Михайлова, і викладач курсу «Громадянська освіта», керівник гуртка «Юні правознавці» Людмила Бостан.

Конференція виявилася надзвичайно цікавою, пізнавальною для колегіантів, які не лише одержали інформацію про діяльність ювенальної превенції, а й почули вичерпні та змістовні відповіді на актуальні для підлітків правові питання. Тепер колегіанти старших класів зможуть поділитися з молодшими учнями одержаними знаннями з багатьох правових проблем: про можливе перевищення прав працівниками поліції та дії підлітків при цьому; про право на допит неповнолітніх; про неправомірність продажу підліткам тютюнових виробів, алкоголю та про покарання за це порушення; про підготовку фахівців ювенальної превенції та ін. Зацікавила колегіантів й інформація про реалізацію проєктів «Зелена кімната» та «Шкільний офіцер поліції», спрямованих на допомогу та захист дітей і підлітків.

Конкретними були й поради фахівців учасникам конференції, усім запорізьким дітям та підліткам щодо правил поведінки на водоймах, на дорогах, у транспорті, при зустрічі з незнайомцями, при виявленні невідомих предметів тощо. Всі присутні, всі учасники конференції одержали вагомий і важливий урок життя – для дітей, для батьків, для усіх громадян. Про зацікавленість колегіантів винесеною на обговорення Запорізькою обласною радою проблеми свідчить таке: сьогоднішні десятикласники – завтрашні випускники Катерина Жданова та Ілля Гончаров виявили бажання вступити до юридичних вишів, щоб з часом поповнити лави працівників ювенальної превенції та юриспруденції.

Зауважимо, що «Січовий колегіум» серед своїх випускників має вже досвідчених і знаних правників,які примножують добру славу рідної школи, які чесно служать Україні.