22 січня 1919 року сталася важлива подія в житті нашого народу – Акт Злуки двох Українських республік. Вперше за багато століть об’єдналися дві частини єдиної Української держави, об’єднався наш український народ, щоб разом у вільній країні відродити власну історію, рідну мову, багату духовну культуру, політично та економічно сильну державу. Щасливі ми, що народилися на такій чудовій, багатій, мальовничій землі – в  нашій славній Україні. Тут жили наші діди і прадіди, тут живуть наші батьки, тут корінь роду українського, що сягає сивої давнини.

У Запорізькій спеціальній загальноосвітній школі-інтернаті «Джерело» одним із важливих напрямів діяльності педагогічного колективу є патріотичне виховання учнів. Упродовж навчального року школярі вивчають історичне минуле рідного краю, що сприяє формуванню їхньої  національної самосвідомості, відновленню історичної пам’яті.

Однією зі сторін патріотичного виховання в «Джерелі» є пісня – найпоширеніший вид масового мистецтва, який супроводжує людину з раннього дитинства до глибокої старості, тому дуже важливо, які пісні вибирають і співають наші діти.

Щороку вихованці школи-інтернату,  які мають порушення слуху, беруть участь у фестивалях, концертах, творчих конкурсах серед юних запоріжців з особливими потребами. Це вже стало гарною традицією, яка спонукає талановитих, обдарованих та допитливих дівчаток і хлопчиків проявляти свої неймовірні здібності.

Вже кілька років поспіль з метою виховання у підростаючого покоління патріотичної свідомості, любові до рідного краю, його історичного минулого, популяризації творів патріотичної тематики, пропаганди музичного мистецтва серед молоді та формування сценічно-виконавської майстерності учнів з особливими освітніми потребами Департамент освіти і науки Запорізької облдержадміністрації проводить конкурс патріотичної пісні.

Але карантин 2020 року вніс свої корективи, спонукав  шукати нові форми роботи, нові ідеї для творчості. І тому протягом вересня-грудня минулого року Обласний фестиваль-конкурс патріотичної пісні «Україна – це ми» було проведено заочно. У конкурсі брали участь учні закладів загальної середньої, позашкільної, професійної освіти та закладів освіти обласного підпорядкування.

На розгляд журі представлено понад 130 концертних номерів.  Серед них був і виступ вихованців Запорізької  школи-інтернату «Джерело». Під керівництвом вихователів Юлії Юріївни  Циганок і Наталії  Віталіївни Дюжевої хлопці та дівчатка з порушеннями слуху  3-А, 4-А, 5-А, 6-А, 7-А класів зняли відеокліп з жестовим супроводом на пісенну композицію  «Україна моя» групи «Navsi100».   Натхненною, емоційною, проникливою  вийшла жестова  пісня у виконанні наших учнів. Діти продемонстрували, наскільки щирою, оригінальною, незабутньою є українська патріотична пісня. Їхня робота представлена артистично, талановито, в незвичайному ракурсі й втіленні та   завоювала серця всіх глядачів і членів журі. За результатами конкурсу виступ вихованців «Джерела» посів I місце у змішаній віковій категорії та нагороджений дипломом Департаменту освіти і науки облдержадміністрації. Весь колектив школи-інтернату «Джерело» пишається своїми маленькими талановитими зірочками!

Безперечно, чудово, що незважаючи на сьогоденні негаразди, цей пісенний фестиваль проводять, дякуючи  натхненню та завзятості організаторів і всіх учасників. Проведення конкурсу дозволило ще більше розкрити творчий потенціал дітей з обмеженими можливостями, сприяти їхній соціальній адаптації в непростому сучасному світі, зміцненню патріотичного духу в учнівської молоді.

Також  у кожному класі «Джерела»  проведено  тематичні бесіди до  Дня Соборності. Діти згадали   важливий момент історичного минулого – День злуки ЗУНР і УНР в єдину державу.  В пам’ять  живого ланцюга єднання, коли мільйони українців узялись за руки від Києва до Львова, відзначаючи День Соборності, наші вихованці  провели  флешмоб – вишукувалися у слово «Україна», наче створили символічний ланцюг єдності, щоб відчути  дух дружби та свободи.

 

 

 

5 (2)125 (1)