На виконання листа Офісу Президента України від 07.10.2022 № 41-01/1176 «Про відзначення Дня захисників і захисниць України» та Обласного плану заходів із відзначення Дня захисників і захисниць України, з метою гідного відзначення Дня захисників і захисниць України, Дня Українського козацтва, Свята Покрови Пресвятої Богородиці, 80-річчя утворення Української повстанської армії закладами освіти Запорізької області проведенні відповідні патріотичні заходи протягом жовтня 2022 року.

Для українців свобода і гідність завжди були і залишаються основними цінностями. Сьогодні українці борються за правду і справедливість, за цінності вільного світу, демонструючи сміливість і єдність української нації.

З 07 жовтня до 12 жовтня 2022 року комунальним закладом «Запорізький обласний центр художньо-естетичної творчості учнівської молоді» Запорізької обласної ради було проведено Обласну патріотичну благодійну акцію дитячих малюнків-листівок «Запорізький козацький край – за Волю, Честь і Перемогу!», присвячену відзначення Дня захисників і захисниць України та Дня Українського козацтва, з метою формування у молодого покоління високих моральних цінностей, виховання патріотизму та національної свідомості, підтримки бойового духу військових Збройних Сил України та віри у Перемогу України над російським агресором.

До участі в акції долучились учні, вихованці та студенти закладів фахової передвищої, професійної (професійно-технічної), загальної середньої, позашкільної освіти, а також вихованці загальної середньої освіти з інтернатами (пансіонами) зі всієї Запорізької області.

Для підтримки наших Героїв, захисників і захисниць України та Запорізького краю, учнівська молодь підготували малюнки-листівки та вироби-обереги виготовлені з бісеру, тканини, паперу, солоного тіста тощо. Всі експонати було передано нашим захисникам у райони воєнних (бойових) дій Запорізької області.

Також до Дня захисників і захисниць України, Дня Українського козацтва, з метою підтримки бойового духу військових Збройних Сил України та віри у Перемогу України над російським агресором з 15 вересня до 15 жовтня 2022 року комунальним закладом «Запорізький обласний центр художньо-естетичної творчості учнівської молоді» Запорізької обласної ради було проведено Обласну національно-патріотичну акцію малюнків-листівок «Переможемо разом!».

Діти та учнівська молодь Запорізького краю підготували патріотичні малюнки-листівки та вироби-обереги зроблені з великою любов’ю та вдячністю, сповнені світлою надією у Перемогу та безмежною вірою у мирне майбутнє. Всі експонати було передано нашим захисникам у райони воєнних (бойових) дій Запорізької області.

Цьогоріч День захисника і захисниці України відзначається по-особливому: наші оборонці щомиті, щодня на передових позиціях боронять і нас, і нашу державу. Любов, вдячність українців до них безмежна, небачена досі.

Виявом вдячної любові до наших захисників і захисниць напередодні їх свята стали виготовлені добрими руками колегіантів Січового колегіуму обереги, малюнки, зібрані смаколики, грошова допомога на придбання необхідного. І хоча навчання в колегіумі відбувається в онлайн режимі, юні вихованці, даруючи воїнам обереги, вкладають у них живу свою душу, свою віру в перемогу, щирі побажання здоров’я кожному.

Також до акції Січового колегіуму долучилася Громадська організація  «Карітас-Запоріжжя» разом із о. Андрієм Бухваком та греко-католицької громадою Запоріжжя. Їхніми турботами зібрані колегіантами та працівниками закладу дарунки передані за призначенням і принесли радість не одному бійцю ЗСУ. Вдячні ГО «Карітас-Запоріжжя» та о. Андрію Бухваку за допомогу і співпрацю.

З нагоди Дня захисників і захисниць України родина Запорізької школи-інтернату «Козацький ліцей» брала участь у низці тематичних заходів:

– щодня з 10 по 14 жовтня 2022 від усієї родини Запорізького Козацького ліцею на радіо «Байрактар» м. Запоріжжя звучали привітання захисникам і захисницям з нагоди свята;

– 11 жовтня 2022 року з метою підтримки військових Збройних сил України долучилися до обласної патріотичної благодійної акції «Запорізький козацький край – за Волю, Честь і Перемогу!» від Запорізького обласного центру художньо-естетичної творчості учнівської молоді, створивши малюнки та листівки воїнам, які боронять нашу землю від окупантів, та передали організаторам для подальшого відправлення адресатам;

– 12 жовтня стали активними учасниками патріотичного марафону до Дня захисників та захисниць України «Дякуємо, що живі» від Запорізького обласного центру туризму, організувавши онлайн-виставку фотографій «Пишаємося захисниками та захисницями України» та «Наближаємо перемогу разом»;

– створили вітальний відеоролик з нагоди свята та поширили у соцмережах (https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=580756323851019&id=100057499696098&sfnsn=mo);

– серед учнів, батьків та педагогів освітнього закладу організували благодійно-волонтерську акцію – підготували подарунки (солодощі, засоби гігієни, ліхтарики, обереги ручної роботи тощо) одній із військових частин Нацгвардії України. Подарунки будуть передані нашим захисникам 17.10.2022 року.

Вихованці КЗ «Центр туризму» ЗОР долучилися до заходів, присвячених Дню захисників та захисниць України.

У рамках Патріотичного марафону «Дякуємо, що живі!» вихованці КЗ «Центр туризму» ЗОР підготували:

– онлайн-вітання «Дякую, що живий!»: це вірші, пісні, малюнки і навіть козацькі хореографічні композиції;

– під час майстер-класів «Оберіг для українського воїна» були виготовлені ляльки-мотанки, янголи-охоронці та браслети-обереги;

– триває онлайн-виставка фотографій «Пишаємося захисниками та захисницями України» та «Наближаємо перемогу разом» (спільні фото з захисниками або захисницями, фото волонтерської допомоги)

У Патріотичному марафоні беруть участь всі заклади освіти, здобувачі освіти розміщують на своїй сторінці у Facebook або Instagram фото або відео з хештегами #дякую_що_живий, #під_захистом_ЗСУ та  #центр_туризму_марафон.

Комунальним закладом «Запорізький обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді «Грані» Запорізької обласної ради до Дня захисників і захисниць України, Покрова Пресвятої Богородиці та Дня Українського козацтва з 05 жовтня до 14 жовтня 2022 року організовано проведення низки тематичних заходів та флешмобів:

– Флешмоб «Оберіг для воїна», у якому беруть участь всі бажаючі, надіславши фото з побажаннями та привітаннями для воїнів ЗСУ;

– Флешмоб «Сердечко для воїна», учасники будь-якого віку надсилають фото або відео привітання для воїна з обов’язковим жестом – пульсуюче серце;

– Флешмоб «На крилах МРІЇ».

Учасники надсилають фото літака, повторюючи на вибір за опублікованим на сторінці відео, з дописами вітань та побажань на крилах літака.

У заходах брали навіть діти із тимчасово окупованих територій, надсилаючи свої побажання нашим захисникам, а деякі обереги для наших воїнів зі словами підтримки виготовлені дитячими руками, вже відправлені у зону бойових дій.

Комунальним закладом «Запорізький обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» Запорізької обласної ради до Дня захисників і захисниць України проведено:

– з 24 вересня по 14 жовтня Запорізьким обласним еколого-натуралістичним центром було проведено бліц-конкурс українського патріотичного смайлу до Дня українського козацтва та Дня захисників та захисниць України. Участь у бліц-конкурсі українського патріотичного смайлу сприяла розвитку національно-патріотичного світогляду, вихованню любові та інтересу до рідного краю. В бліц-конкурсі смайлів навіть в такий складний час брало участь понад 100 здобувачів освіти з різних куточків Запорізької області: м. Запоріжжя, Пологівського району, Михайло-Лукашівської сільської ради, Долинської сільської ради Запорізького району та багато інших.

– з нагоди Всеукраїнської акції «Закладка парку «Дерева Перемоги» 12 жовтня 2022 року на території Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді Міністерства освіти і науки України педагог Кравцов Артем Олександрович висадив саджанець Запорізького дубу. Відтепер нащадок славетного дубу поряд із деревами з кожної області України зростатиме в столичному парку «Дерева Перемоги» і символізуватиме Запорізький край.

– 14 жовтня 2022 року педагоги Центру разом з вихованцями брали участь у Всеукраїнському освітньому івенті «Національно-патріотичне виховання в системі діяльності закладів позашкільної освіти: досвід, реалії, перспективи». Під час заходу були розглянуті наступні питання: національно-патріотичне виховання молоді в умовах державотворчих процесів; еколого-патріотичний вектор виховного процесу здобувачів освіти; війна та довкілля – пріоритетний напрям в екології; система просвітницької роботи з батьками в напрямі громадянської освіти; феномен поняття патріотизм; шляхи формування національної свідомості дитини.

– з 10 по 14 жовтня педагогами Центру для гуртківців проведена година мужності «Нація нескорених: від козацтва до сьогодення», під час якої присутні  вшанували мужність та героїзм захисників незалежності і територіальної цілісності України. Година мужності сприяла подальшому зміцненню патріотичного духу молоді, поваги до захисників та захисниць нашої Держави.

14 жовтня 2022 року згідно з розпорядженням голови Запорізької обласної ради від 11.10.2022 № 110-4 орденом «За заслуги перед Запорізьким краєм» ІІ ступеня нагороджені полковник Кулька Руслан Михайлович, начальник Комунального закладу «Запорізький обласний ліцей-інтернат з посиленою військово-фізичною підготовкою  «Захисник» Запорізької обласної ради (далі – КЗ «ЗОЛ «Захисник» ЗОР), полковник Хобот Владислав Петрович, заступник начальника з навчальної роботи КЗ «ЗОЛ «Захисник» ЗОР, ІІІ ступеня – підполковник Мартинов Ігор Борисович, офіцер-вихователь КЗ «ЗОЛ «Захисник» ЗОР.

Владислав Хобот, Ігор Мартинов з першого дня повномасштабного вторгнення російської федерації узяли до рук зброю і стали на захист Незалежності українського народу.

Руслан Кулька з колективом Комунального закладу «Запорізький обласний ліцей-інтернат з посиленою військово-фізичною підготовкою «Захисник» Запорізької обласної ради на своєму місці роблять все для наближення Перемоги.

Вихованці комунального закладу «Запорізький обласний центр художньо-естетичної творчості учнівської молоді» Запорізької обласної ради привітали присутніх зі святами та передали за підсумками Обласної благодійної акції «Переможемо разом!» до Дня захисників і захисниць України творчі роботи та обереги від здобувачів освіти Запорізької області військовим у зону бойових дій.

Інформація про проведення патріотичних виховних заходів розміщена на сайтах закладів позашкільної освіти та на офіційних сторінках у Facebook та інших соцмережах.

Разом – до Перемоги! Слава Україні!

ГоловнаФото 1  ЗахиснФото 2фото 3фото 4Фото 5фото 6Фото 7фото 8фото 9